Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjny służący modelowaniu sylwetki. Pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej za sprawą rozpuszczenia za pomocą zastrzyków z fosfatydycholiny. Na czym polega zabieg i na co się przygotować przed zabiegiem?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej – na czym to polega?
Za pomocą urządzenia do lipolizy w wybrany obszar ciała zostaje podana fosfatydycholina, która rozpuszcza tkankę tłuszczową. To szybki zabieg dający widoczne i odczuwalne efekty. Pierwszą widoczną zmianą jest utrata centymetrów w obwodzie, a także poprawa krążenia i metabolizmu skóry co pozwala na szybszą i lepszą regenerację po zabiegu.
Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Zabieg obejmuje zawsze dwa etapy. Pierwszym z nich jest przygotowanie do zabiegu, kosmetolog przeprowadza wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób oraz ewentualnych uczuleń, rozwieje wszelkie wątpliwości oraz opowie o samym zabiegu. Drugi etap to sam zabieg, który z reguły trwa około 20-30 minut i polega na wykonaniu licznych mikroiniekcji cienką igłą Urządzenia do lipolizy. Zabieg poprzedzony jest odpowiednim znieczuleniem miejscowym, jest to metoda bezbolesna, odczuwalne mogą być jedynie delikatne ukłucia. Po wykonaniu zabiegu na ciele mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia skóry, delikatny obrzęk, rzadziej niewielkie krwiaki. To typowe objawy dla rozpadu komórek tłuszczowych jednak nie wymagają rekonwalescencji i nie są przeciwskazaniami do powrotu do pełnej aktywności fizycznej.
Lipoliza iniekcyjna – efekty
Lipoliza iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie, lecz na modelowanie sylwetki. Często pilnowanie restrykcyjnej diety oraz duża aktywność fizyczna nie dają w pełni oczekiwanych efektów, dlatego można wspomóc je właśnie takim zabiegiem redukującym tkankę tłuszczową. Zabieg powoduje utratę kilku centymetrów w obwodzie i jest to zmiana, którą dość szybko można dostrzec, poprawi się również jakość skóry. Zabieg ujędrnia i poprawia krążenie w miejscach, które pomimo włożonego wysiłku trudno odchudzić.