Nowoczesne dermapeny do domowej pielęgnacji skóry

Dermapeny, to stosunkowo nowoczesne urządzenia, które wykorzystywane są w medycynie estetycznej do regeneracji skóry i usuwania zmarszczek. Dermapen doskonale nadaje się również do leczenia blizn i redukowania rozstępów. Na rynku dostępne są także specjalne urządzenia, które można wykorzystać do makijażu permanentnego.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesny system pulsujących igieł ma bardzo wiele zalet, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Mikro urazy znacząco pobudzają fibroblasty i włókna kolagenowe/elastynowe.

Metoda mikonakłuwania w dużym skrócie mówiąc polega po prostu na przygotowaniu naskórka oraz na rozprowadzeniu preparatu pielęgnacyjnego, który bez problemu wnika w bardzo głębokie warstwy skóry. Dermapen nie tylko zwiększa szybkość zabiegu, ale co najważniejsze znacząco zwiększa komfort pacjenta. Pamiętać należy o tym, że jest to rozwiązanie praktycznie nieinwazyjne, które nie powoduje żadnych problemów.

Jakie są efekty zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, a w niektórych miejscach może być delikatnie opuchnięta. Uczcie gorąca i pieczenia może trwać do dwóch godzin. Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu jak najszybciej stosować odpowiednie preparaty regeneracyjne.

Na drugi dzień po zabiegu skóra brązowieje, dlatego też wygląda jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Pamiętać należy o tym, że nie można przyśpieszać złuszczenia się skóry poprzez peeling. Miejsce zabiegowe powinno być również odpowiednio zabezpieczone przed promieniami słonecznymi. Jeżeli nie można uniknąć słońca, to niezbędne jest nałożenie dobrych kremów z filtrem.

Domowy dermapen – czy warto?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa dermapen domowy, który obecnie jest najlepszą alternatywą dla popularnej mezoterapii igłowej. która może być wykonywana wyłącznie pod okiem odpowiedniego specjalisty. Na rynku dostępne są dermapeny, dzięki którym można samodzielnie przeprowadzić zabieg w domowych warunkach.

Godne polecenia są przede wszystkim urządzenia, w którym można wymieniać kartridże. Mowa tutaj oczywiście o końcówkach, które posiadają różnej grubości igły. Krótsze igły wykorzystywane są w okolicach twarzy, a grubsze można wykorzystać na przykład do walki z rozstępami i cellulitem.

Dermapeny dostępne są w ofercie beautysystem.pl