Foremki do robienia burgerów

Foremki do robienia burgerów

Kotlety są uwielbiane na całym świecie. Forma do burgerów daje możliwość wykonania idealnie okrągłych krążków, o odpowiedniej wielkości i grubości. Dla wszystkich miłośników tego dania forma z praską będzie trafionym prezentem.

Z czego zrobić burgery?

Burgery sporządza się najczęściej z dobrej jakości wołowiny. Jednak można również używać innego rodzaju mięsa, a coraz większą popularność zyskują kotlety wegetariańskie z soczewicy i różnych warzyw.

Mięso musi być dobrze doprawione solą, pieprzem i ulubionymi przez domowników ziołami. Zwykle dodaje się do niego również posiekaną drobno cebulkę. Wielkość formy do burgerów trzeba wybrać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Niektórzy wolą grube, okrągłe kotlety, a inni preferują cienkie i dobrze wysmażone.

Zalety foremek i prasek do kotletów

Forma do burgerów znacznie przyśpiesza czas przygotowywania posiłku. Masę mięsną wystarczy uformować w kulkę i umieścić w foremce. Następnie dołączoną praską trzeba mocno docisnąć mięso. W ten sposób w formie powstaje równy kotlet, który od razu można smażyć lub grillować.

Wykorzystywanie form i praski do kotletów pozwala na duże zaoszczędzenie czasu. Uformowanie równego kotleta nie jest łatwe, tym bardziej, że zazwyczaj burgery robi się w większych ilościach. Mocne dociśnięcie burgerów prasą sprawia, że są one bardziej zwarte i nie rozklejają się podczas smażenia lub pieczenia.

Jakie urządzenie wybrać?

Dostępnych jest wiele rodzajów form do burgerów, które różnią się między sobą materiałem wykonania, kształtami oraz techniką zastosowania. Urządzenie może składać się z pojemniczka i praski. Forma do burgerów wykorzystywana w kuchennych restauracjach daje możliwość seryjnego wykonywania nawet kilkuset kotletów na godzinę.

Wybierając akcesoria do domu warto kierować się również ich wyglądem. Niektóre formy mają charakter prostej elegancji, a inne prezentują się bardziej klasycznie dzięki drewnianym uchwytom. Dobrany kolorystycznie i stylistycznie przedmiot stanie się nie tylko praktycznym urządzeniem, ale również ozdobą.

Formy do burgerów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl