Popularne zabiegi medycyny estetycznej

dermoklinika - 3 powiększanie ust 1 .jpg

Oferta medycyny estetycznej jest obszerna, zróżnicowana i ciekawa. Koncentruje się na pokonywaniu niedoskonałości albo korygowaniu tego, z czego nie jest się do końca zadowolonym. Znajduje rozwiązania dla wszelakich problemów i zawsze dba o zdrowie, bo kładzie nacisk na to, by zabiegi, nawet powiększanie ust, zawsze były bezpieczne dla pacjenta.

Sposób na odmłodzenie, czyli botoks

Czołowym zabiegiem medycyny estetycznej jest na pewno botoks. Pod tą nazwą kryją się w rzeczywistości różne zabiegi o zgoła odmiennym działaniu, albowiem botoks jest niczym innym jak po prostu specjalistyczną substancją, toksyną botulinową, którą wprowadza się pod skórę przy pomocy specjalnej strzykawki.

Botoks wstrzykuje się w wyznaczone wcześniej, określone fragmenty skóry, aby w ten sposób doprowadzić do rozluźnienia napiętych mięśni i dzięki temu wygładzić powierzchnię naskórka. Celem jest zwykle usunięcie zmarszczek albo doprowadzenie do ich mniejszej widoczności. Botoks można wykorzystać także do powiększania ust.

Wielofunkcyjna i upiększająca mezoterapia

Dość popularna jest także mezoterapia. To typowo upiększający i mało inwazyjny zabieg, którego celem jest ogólna poprawa kondycji i wyglądu skóry. Takie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością i sporym uznaniem, bo nie wiążą się z wysokimi kosztami, jakimś dużym bólem czy dyskomfortem albo długą rekonwalescencją, a mimo tego dają świetne efekty.

Mezoterapia jest dobrze poznaną techniką o szerokim zastosowaniu. Można ją wykorzystać po prostu do lepszego odżywienia i nawilżenia skóry albo celem pozbycia się cellulitu czy też usunięcia problemu wypadających włosów.

Powiększanie ust kwasem

Ale oczywiście na mezoterapii i botoksie świat medycyny estetycznej wcale się nie kończy. Inne ciekawe zabiegi medycyny estetycznej to chociażby powiększanie, modelowanie i wypełnianie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Zabieg prosty, aczkolwiek niezwykle skuteczny i dający naturalny, w pełni estetyczny efekt.

Z pomocą kwasu hialuronowego wypełnia się wąskie i niepełne wargi albo pracuje nad poprawą proporcji wargi górnej do dolnej. Możliwe jest równoczesne powiększenie ust. Przed rozpoczęciem zabiegu określa się jego pożądany końcowy efekt.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki