Laserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek to zabieg przeprowadzany na przebarwieniach, który ma na celu zminimalizowanie nieestetycznego wyglądu. Można przeprowadzić go zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w gabinecie lekarskim. Kiedy wybrać, konkretne miejsce do przeprowadzenia zabiegu? Jakie są przyczyny pękania naczynek krwionośnych na twarzy i na innych częściach ciała?
Przyczyny pękania naczynek krwionośnych
Istnieje kilka przyczyn pękania naczynek. Zazwyczaj to zjawisko ma podłoże genetyczne – część osób ma słabsze ścianki naczyń włosowatych i ich pękanie uwidacznia się na policzkach, dekolcie czy nogach. Osłabienie ścianek może być również efektem zaburzeń hormonalnych – konieczna jest wtedy terapia lekowa, która ustabilizuje poziom hormonów. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry i przebywanie na mrozie i wietrze to również przyczyny pękania naczynek krwionośnych. W przypadku każdego powodu można mu przeciwdziałać odpowiednią pielęgnacją i terapią farmakologiczną. Gdy jednak naczynka już pękną, nie cofnie się tego procesu i konieczne jest laserowe zamykanie naczynek.
Kiedy udać się do kosmetyczki z problemem pękających naczynek?
Gdy pękające naczynko uwidacznia się na policzkach, jest zjawiskiem punktowym i nie powiększa się, do przeprowadzenia terapii laserem wystarczy kompetentna kosmetyczka. Przed wizytą należy oczywiście zweryfikować jej certyfikaty. Kosmetyczka jest zatem odpowiednią specjalistką do pojedynczych pajączków, które są umiejscowione w łatwo dostępnych miejscach.
Laserowe zamykanie naczynek w gabinecie lekarskim – kiedy jest konieczne skorzystanie z pomocy lekarza?
Duże zaawansowanie objawu – liczne miejsca, w których pojawiają się pajączki, ich powiększanie się to już sytuacja, a w której należy odwiedzić lekarza i skonsultować z nim objawy. Może on zadecydować o przeprowadzeniu terapii lekami, ziołami czy suplementami diety, oraz o konieczności przejścia zabiegu laserowego zamykania naczynek. Odpowiednim specjalistą do zbadania objawów jest chirurg naczyniowy.