Jak zwalczyć grzybicę dzięki Podologowi we Wrocławiu

Grzybica to bardzo nieprzyjemna choroba zakaźna. W Polsce cierpi na nią co piąta osoba. Również we Wrocławiu stanowi częsty problem. Czy należy się jej wstydzić i jak sobie z nią radzić? Z pomocą przyjdzie podolog. To specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem stóp. Bardzo ważne jest, aby nie próbować leczyć grzybicy samodzielnie. Dlaczego?

Preparaty przeciwgrzybicze z apteki czy leczenie podologiczne we Wrocławiu?

W telewizji, radio i gazetach ciągle napotykamy reklamy cudownych maści na grzybicę. Nie ważne, jaki jej rodzaj masz, one wyleczą wszystko. Niestety rzeczywistość tak nie działa. Co prawda można spróbować swojego szczęścia i sprawdzić, czy ogólnodostępne leki pomogą w danym przypadku, ale szanse są małe. Rodzajów grzybicy jest sporo. Korzystając z niedopasowanych preparatów zwyczajnie marnujemy pieniądze i tylko przedłużamy leczenie.

Badanie podologiczne pozwoli określić rodzaj grzybicy na Twoich stopach

Lepiej od razu udać się do podologa, który po wstępnym wywiadzie, przejdzie do pobrania próbki z chorej płytki paznokcia. Ta następnie wysyłana jest do laboratorium do szczegółowej analizy. Dopiero na podstawie otrzymanego wyniku specjalista jest w stanie na 100% określić rodzaj grzyba, zaplanować terapię leczenia paznokcia zmienionego chorobowo oraz przepisać odpowiednie leki. Jak widzisz, leczenie grzybicy stóp Wrocław u podologa nie odbywa się „na oko”.

Podolog a chirurg

Podolog zajmuje się dwoma rodzajami grzybic: stóp i paznokci. Każda z nich ma swoją specyfikę, a jej leczenie przebiega nieco inaczej. Jeżeli zainfekowany został paznokieć, zdecydowanie polecamy wybór podologa niż chirurga. Ten drugi niemal na pewno zaleci chirurgiczne usunięcie paznokcia, co nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Uwaga! Podolog również usunie chorą część paznokcia, ale zrobi to bezboleśnie.

Masz grzybicę? Szukaj usługi leczenia paznokcia zmienionego chorobowo we Wrocławiu.

Nie czekaj, aż grzyby zajmą niemal całą płytkę paznokcia. Im szybciej zgłosisz się do specjalisty, tym leczenie będzie krótsze i tańsze. A ty unikniesz poczucia wstydu i zażenowania. Po co nieustannie chować stopy, zamiast pozbyć się problemu raz na zawsze? Skorzystaj z bogatej oferty podologów we Wrocławiu. Umawiając się na wizytę, wybierz leczenie paznokcia zmienionego chorobowo we Wrocławiu.

Pamiętaj o profilaktyce stóp

Grzyby rozwijają się w środowisku, w którym jest ciepło, wilgotno i ciemno. Dlatego jeżeli uprawiasz sporty lub długo przebywasz poza domem, pamiętaj aby kupować skarpetki i buty z wysokiej jakości materiałów. Codziennie dbaj o higienę stóp, a ryzyko pojawienia się grzybicy zmaleje.

Niestety grzybica to choroba zakaźna

Wystarczy jedna wizyta na basenie, saunie, czy w innym miejscu publicznym, żeby  się zarazić. Pamiętaj, aby zawsze mieć własne obuwie na zmianę, a po pobycie w takim miejscu umyć stopy środkami czystości. Im szybciej rozpoczniesz leczenie paznokci zmienionych chorobowo, tym skuteczniejsze będzie leczenie.