Tom Ford – ikona mody i twórca perfum

Tom Ford to postać znana zarówno w świecie mody, jak i w branży perfumeryjnej. W swojej karierze pracował w najpopularniejszych domach mody, takich jak Chloe, Gucci czy Yves Saint Laurent. Po kilkunastu latach rozpoczął pracę nad własną marką, która dziś znana jest klientom niemal na całym świecie.

Od początku własnej działalności, praca Toma Forda budzi liczne kontrowersje. Przede wszystkim jego posunięcia są odważne, przekraczające granice i powszechnie obowiązujące tabu. To sprawiło, że bardzo szybko został zauważony przez swoich pierwszych odbiorców, a ich liczba z roku na rok ciągle rośnie.

Kobiece zapachy wprost od Toma Forda

Perfumeryjna marka Tom Ford na początku specjalizowała się w tworzeniu zapachów dla kobiet. Pod tym szyldem ukazały się bardzo charakterystyczne zapachy, które po dziś dzień nie mają sobie równych. Do tych najbardziej popularnych, zaliczyć można takie perfumy, jak

  • Black Orchid – bardzo bogata kompozycja zapachowa orientalno-owocowa, łączy w sobie aromaty cytrusowe z ciemną czekoladą, wanilią, sandałowcem i kadzidłem.
  • Velvet Orchid – delikatniejsza, słodsza wersja perfum Black Orchid. Kompozycja, gdzie znajdziemy mandarynkę, rum, miód i bergamotkę oraz wanilię i cynamon.
  • Private Blend Jasmin Rouge – intensywny korzenno-kwiatowy bukiet, w którym króluje między innymi pieprz, imbir, mandarynka, cynamon, kardamon, jaśmin i wanilia.
  • Noir Pour Femme – delikatna kompozycja, w której nuty orientalne (jaśmin) łączą się z kwiatowymi (konwalia), owocowymi (gorzka pomarańcza, cytryna, mandarynka) i drzewnymi (mech).

Tom Ford i jego uniwersalne perfumy dla kobiet i mężczyzn

Bogata oferta perfum sygnowanych marką Tom Ford to nie wszystko, co możemy znaleźć w najpopularniejszych drogeriach. Doskonałym uzupełnieniem są także zapachy dla mężczyzn, w tym m. in.

  • Noir Anthracite – jeden z podstawowych męskich zapachów, gdzie bez problemu wyczujemy nuty kwiatowo-orientalne.
  • Noir Extreme – eleganckie i wyrafinowane perfumy, skupione wokół wyrazistych nut cytrusów, róży, jaśminu i kardamonu.
  • Grey Vetiwer – męskie, lekko pikantne, oryginalne zapachy pomarańczy, grejpfruta, piżma, gałki muszkatołowej i pieprzu. Kompozycja ta otrzymała nagrodę FIFI Awards 2010.

Idąc z duchem czasu, Tom Ford opracował także zapachy w pełni uniwersalne, które doskonale pasują zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Są to najczęściej połączenia rześkich aromatów owoców i delikatnych kwiatów lub nut orientalnych i drzewnych. Z powodzeniem podkreślą one styl pewnych siebie, świadomych, otwartych i oryginalnych odbiorców, których możemy dziś znaleźć na każdym kroku.