Uszczelki prysznicowe – małe antidotum na wielki problem

Najwięcej wypadków zdarza się w domu. Warto więc zagwarantować bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie poprzez odpowiednie zabezpieczenie obszarów ryzyka. Zasłonięte gniazdka elektryczne, zabezpieczenia rogów szafek i uszczelki prysznicowe to drobiazgi, które zminimalizują szansę wypadku.

Bezpieczna łazienka a uszczelki prysznicowe

Łazienka to miejsce, gdzie często zdarzają się stłuczki. Każdy, kto ma w domu małe dziecko lub osobę starszą z pewnością nie raz był świadkiem bolesnego upadku na mokrej nawierzchni z płytek.

Jeśli na gładką taflę podłogi dostanie się odrobina wody, zaczyna być naprawdę niebezpiecznie. Niezauważona strużka rozlana na twardym, ceramicznym podłożu staje się śliska jak lodowisko. Gdy wbiegnie na nią malec – katastrofa zdaje się nieunikniona.

Co zatem robić, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas codziennych czynności łazienkowych? Po pierwsze nie dopuszczać do zalania podłogi. W jaki sposób? Najlepiej stosując Uszczelki prysznicowe.

Zabezpiecz łazienkę przed zalaniem

Statystyki nie kłamią, najczęstszym źródłem wycieków wody w łazience są kabiny prysznicowe. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że stare uszczelki wymagają wymiany. I tak dzień po dniu nieszczelność staje się większa, doprowadzając do coraz bardziej zasobnej w wodę rzeczki na naszej podłodze.

Dla naszego własnego bezpieczeństwa warto sprawdzić czy kabina nie przecieka. Jeśli zauważymy nawet drobne rozszczelnienie warto wymienić uszczelki prysznicowe. Nie ma potrzeby robić od razu generalnego remontu, wystarczy tylko zainstalować nowe zabezpieczenie przez wyciekiem wody.

Kiedy zbagatelizujemy problem może dojść nie tylko do wypadku na mokrej podłodze, ale także do konieczności dużego remontu, ponieważ cieknąca woda podpłynie na przykład pod pralkę, która zardzewieje a płytki, regularnie zalewane zaczną odpadać.

Jeśli więc chcemy zadbać o bezpieczeństwo domowników i zabezpieczyć łazienkę przed nieplanowanym remontem, warto zainwestować w nowe, idealnie przylegające uszczelki prysznicowe.