Czym kierować się wybierając trwały zapach do domu?

sklep.voigt.pl 5.jpg

Przyjemny zapach w domu ma istotny wpływ na to, jak się w nim żyje i funkcjonuje. Dlatego wybierając odpowiedni produkt nie należy sugerować się jedynie jego zapachem, ale też innymi czynnikami, które mają wpływ na sposób jego działania.

Zapach jest ważny, ale…?

Istotnie – Trwały zapach do domu powinien być przyjemny. Ale czym jest owa „przyjemność”? Niektórzy nie tolerują np. słodkich zapachów takich jak wanilia. Inni z kolei nie lubią zbyt drażniących, a takie – jak wiadomo – są niektóre zapachy egzotyczne. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego aromatu.

Nie można jednak zapominać o innych, związanych z tym kwestiach. Jednorazowa ilość zapachu nie powinna być zbyt intensywna i drażniąca. To samo dotyczy sposobu jego emisji i działania. Zapachy do domu muszą też właściwie ze sobą współgrać, a także utrzymywać się przez dłuższy czas.

Dyfuzor też jest ważny

Sam zapach to nie wszystko. Owszem, na rynku są dostępne ciekawe aerozole zapachowe, ale większość z nich to produkty wymagające ręcznego użycia (średnio co godzinę). To z kolei niesie ze sobą określone problemy, a także utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Dyfuzor elektryczny jest lepszym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy zapewnia możliwość regulacji intensywności trwałego zapachu w domu. Warto też zwrócić uwagę na urządzenia bateryjne, gdyż dyfuzory sieciowe wymagają dostępu do napięcia 230 V. Tymczasem w domu nieraz trudno o wolne gniazdko.

Wydajność też jest ważna

Na koniec należy zwrócić uwagę na wydajność wkładu do dyfuzora. Większość z nich pozwala na emisję zapachu aż 3000 razy. Oznacza to, że jeden taki wkład może działać nawet przez 60 dni. Łatwo przeliczyć, że aby osiągnąć tak dużą wydajność, trzeba 50 cykli w przeciągu dnia.

Tak czy inaczej wybierając trwały zapach do domu należy sugerować się nie tylko parametrami samego wkładu, ale też sposobem działania dyfuzora. To od niego zależy, czy wkład będzie działał poprawnie i z jaką częstotliwością będzie emitował zapach do otoczenia. Są to kluczowe parametry, od których zależy efektywność i jakość sprzętu.