Limanowa – atrakcje turystyczne

sindbad - sindbad (2) .jpg

Planując wypoczynek wakacyjny lub nawet krótki wypad weekendowy, warto zwrócić uwagę na Limanową. Położona na trenie Beskidu Wyspowego spełnia wszystkie kryteria miejscowości turystycznej. Doskonale wypoczną w niej entuzjaści aktywnego spędzania czasu, jak i rodziny z małymi dziećmi.

Atuty Limanowej

Limanowa jest średniej wielkości miasteczkiem powiatowym położonym na terenie Beskidu Wyspowego. Ta górska miejscowość oferuje turystom przepiękne widoki na Beskid Wyspowy oraz górskie powietrze wolne od zanieczyszczeń. Górski klimat sprzyja pobytom rehabilitacyjnym. W Limanowej i jej okolicy funkcjonują sanatoria oraz ośrodki rehabilitacyjne.

Władze miasta dbają o jego rozwój, stale przybywa obiektów służących mieszkańcom i turystom. W Limanowej nie można się nudzić. Zawsze można spędzić czas w ciekawy sposób.

Limanowa atrakcje

Turyści, którzy chcą wypocząć w Limanowej, na pewno nie będą narzekać na nudę. Mogą korzystać ze szlaków turystycznych (zielony i niebieski) po Beskidzie Wyspowym, licznych ścieżek rowerowych, skateparku, pola paintballowego.

Trochę czasu warto poświęcić także na zwiedzanie obiektów zabytkowych. Koniecznie trzeba zwiedzić Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej mieszczące się w Dworze Marsów, cmentarz wojskowy. Obowiązkowo trzeba udać się na Miejską Górę, gdzie znajduje się najwyższy krzyż w Polsce. To także piękne miejsce widokowe, z którego można podziwiać nie tylko Beskid Wyspowy, ale także Gorce i Tatry.

Limanowa atrakcje zapewnia także w okresie zimowym. Zwolennicy białego szaleństwa mogą korzystać z tras biegowych oraz tras zjazdowych na Łysej Górze (Limanowa Ski).

Gdzie nocować?

Limanowa otwarta jest na turystów, dlatego baza noclegowa jest bogata i bardzo zróżnicowana. Każdy znajdzie ofertę spełniającą jego wymagania oraz możliwości budżetowe.

Na turystów czekają noclegi w luksusowych hotelach, ale także znacznie tańsze kwatery prywatne. Dla zwolenników życia zgodnego z naturą atrakcyjny będzie pobyt w jednym z gospodarstw agroturystycznych.