Weekendowy wyjazd dla par – nasze pomysły

Romantyczne wyjazdy z ukochaną osobą przynoszą związkowi wiele korzyści. Wspólna podróż zacieśnia relacje, dostarcza wrażeń, buduje piękne wspomnienia i pozwala oderwać się od codzienności. Gdzie wybrać się na weekend we dwoje?

Weekend nad morzem dla dwojga

Morze Bałtyckie od lat króluje w rankingu najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków podróży. Można udać się tu nie tylko na dłuższy urlop, ale również ciekawie spędzić weekend. Zarówno w sezonie, jak i poza nim, okolice te są niezwykle urokliwe i klimatyczne.

Doskonałym pomysłem, na który decyduje się wiele par, jest więc Weekend nad morzem dla dwojga. Dużą zaletą jest romantyczny charakter tego regionu oraz szeroka oferta w zakresie noclegów i atrakcji. Dla urozmaicenia pobytu można skorzystać np. ze wspólnego masażu relaksacyjnego czy pójść na elegancką kolację do restauracji.

Wspólne chwile w górach

Podczas weekendu nad morzem dla dwojga można liczyć na niezapomniane przeżycia, ale piękne chwile czekają na zakochanych również w innych regionach. Doskonałym wyborem będą choćby góry. Można zatrzymać się nie tylko w gwarnych, turystycznych miastach, ale też kameralnych miejscowościach czy wioskach.

Wiele osób na romantyczny wypad w góry poleca zwłaszcza Bieszczady. Mówi się, że dla zakochanych to idealne miejsce z uwagi na niepowtarzalną magię. Zachwycająca sceneria sprzyja miłosnej aurze. Nie brak też atrakcji dla par ceniących sobie aktywne spędzanie wspólnego czasu.

Miasta miłości

Poza górami i Bałtykiem jest wiele miejsc, które również kojarzą się z miłością i są chętnie wybierane na świętowanie rocznic czy Walentynek. Mnóstwo par organizuje sobie wówczas weekendowe wypady zagranicę. Zakochani uwielbiają jeździć zwłaszcza do Paryża i Rzymu. Z miłością kojarzona jest również Werona, czyli słynne miasto Romea i Julii.

Nie każdy wie, że miasto zakochanych jest również w Polsce, na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Chodzi oczywiście o Chełmno, w którym znajdują się relikwie św. Walentego. Dla zakochanych przygotowano tu wiele symbolicznych atrakcji kojarzących się z miłością, które umilą im wspólny czas w mieście.