Stylowo i nowocześnie – kabiny prysznicowe bez brodzika

Modna łazienka łączy się w ostatnim czasie z nowym podejściem do montowania kabin prysznicowych. Coraz więcej osób odchodzi od klasycznych natrysków z głębokimi brodzikami na rzecz ścianek montowanych bezpośrednio na podłodze łazienki. Odejście od brodzików ma wiele zalet, ale wymaga również odpowiedniego przygotowania na etapie planowania. Do jakich stylów pasują bezbrodzikowe kabiny ze szklanych ścianek?

Dla mieszkań w stylu loft

Loftowe przestrzenie charakteryzują się otwartością i prostotą. Dobrze sprawdzają się tu dodatki z ciemnego metalu, ceglane ściany oraz widoczne instalacje. Przestrzeń podzielona jest jedynie półściankami lub przepierzeniami. O jej funkcji mogą świadczyć również różnice w wykończeniu podłogi, czy ścian.

Ścianka prysznicowa z drzwiami tworząca kabinę we wnęce lub półprzezroczyste prysznice na środku pomieszczenia dobrze wpiszą się w prosty charakter stylu loftowego. Szkło powinno być bez zdobień, czy koloru. Mile widziane będą za to metalowe wykończenia ścianek samej kabiny.

Ekologiczne boho

Boho stawia na łączenie niecodziennych elementów w naturalnymi materiałami. W cenie jest handmade i przetwarzanie niepotrzebnych rzeczy w te całkiem przydatne. Mnogość kolorów przeplatana jest metalem i drewnem oraz dużą ilością roślinności.

Łazienka w stylu boho będzie wyposażona w drewniane meble i kolorowe dodatki. Ścianka prysznicowa z drzwiami tworząca kabinę we wnęce z bambusową matą antypoślizgową świetnie uzupełni całość. Można również popuścić wodzę fantazji i sprawić sobie ścianki z barwionego lub malowanego szkła wykończone czarnym metalem.

Nowoczesny styl

Nowoczesny styl poza estetyką ceni sobie przede wszystkim użytkowość. Proste formy bez dodatkowych zdobień łączą się z dużą funkcjonalnością dodatków, jak lustra, półki i sprzęty w odpowiednich miejscach i na odpowiednich wysokościach. Ceniona jest tu również dobra jakość produktu, który ma posłużyć przez lata.

Szklane ścianki prysznicowe idealnie wpisują się w ten styl. Prostota, możliwość dowolnej aranżacji i łatwe utrzymanie czystości to dobre wyznaczniki nowoczesności. Dodatkowo szkło wykorzystywane w takich aranżacjach zawiera w sobie wiele dodatkowych cech, które łatwo mogą stworzyć z niego produkt premium dodający łazience klasy.