Jakie kubki jednorazowe wybrać?

e-opakowania.info - eopak (2) .jpg

Jednorazowe naczynia, takie jak talerze lub kubki, od dawna są już praktycznie koniecznym elementem wyposażenia wszystkich kawiarni i restauracji. Jednak, ze względu na ogromną wygodę, wiele osób sięga po nie również w domu lub podczas organizowania prywatnych przyjęć czy imprez plenerowych. Dlaczego kubki jednorazowe są takie wygodne i które warto wybrać?

Dlaczego kubki jednorazowe cieszą się dużą popularnością?

Kubki jednorazowe są obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia restauracji i kawiarni. Umożliwiają serwowanie zimnych i gorących napojów osobom, które nie mają czasu na wypicie ich na miejscu.

Poza tym kubki jednorazowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem w przypadku organizowanie dużych, prywatnych imprez lub spotkań ze znajomymi w plenerze. Kubki jednorazowe w przeciwieństwie do tych tradycyjnych są bardzo lekkie, nie tłuką się w transporcie i co równie ważne ułatwiają sprzątanie, ponieważ nie wymagają mycia.

Jakie kubki jednorazowe wybrać?

W większości sklepów dostępnych jest kilka rodzajów kubków jednorazowych. Najistotniejszą różnicą pomiędzy nimi jest materiał, z którego zostały wykonane. Do niedawna najpopularniejsze były kubki plastikowe, jednak obecnie między innymi ze względów ekologicznych większość osób korzysta z kubków papierowych, trzecim powszechnie dostępnym rodzajem są kubki wykonane ze styropianu.

Kupując kubki jednorazowe trzeba również zwrócić uwagę na ich pojemność. Najczęściej są one dostępne w pojemności 250 ml, jednak można również zakupić zarówno mniejsze, jak i większe kubki papierowe. Dodatkowo niektóre kubki mogą posiadać praktyczne uchwyty lub dodatkowe wzmocnienia.

Kubek jednorazowy do kawy i napojów zimnych

Wybierając kubki jednorazowe przede wszystkim należy dopasować ich wielkość oraz rodzaj do podawanych napojów i sytuacji, w której będą wykorzystywane. Zimne napoje mogą być podawane w kubkach plastikowych, jednak na przykład kubki do kawy na wynos powinny być wykonane z papieru.

Obecnie w większości lokali gastronomicznych korzysta się z kubków papierowych. Wyglądają one estetycznie, a poza tym nadają się do recyklingu, więc są przyjazne dla środowiska. Dodatkowo Kubki papierowe są bardziej stabilne i rzadziej ulegają uszkodzeniom.