Co warto wiedzieć o zabiegu powiększania biustu?

Powiększanie biustu obecnie przestało być już jedynie domeną aktorek i celebrytek. Coraz więcej pań, którym natura poskąpiła ładnych piersi, decyduje się na się poddać temu zabiegowi, aby poczuć się lepiej i nabrać pewności siebie. Zanim odwiedzi się gabinet chirurgii estetycznej warto zastanowić się, jakiego efektu się oczekuje, a także jaka metoda będzie najlepsza.

Powiększanie biustu Katowice – jak się przygotować do zabiegu?

Pierwszym krokiem będzie wykonanie niezbędnych badań. O tym jakie one będą decyduje lekarz. Najczęściej, oprócz podstawowego badania krwi i moczu, są to EKG, USG, a w niektórych przypadkach nawet RTG płuc. Przed zabiegiem należy także wstrzymać się z przyjmowaniem leków takich jak aspiryna i jej pochodne. Dobrze jest na trzy tygodnie przed zabiegiem zacząć przyjmować rutinoscorbin. Należy również nie pić alkoholu i zrezygnować z palenia papierosów. W dniu zabiegu należy zmyć makijaż i lakier z paznokci.

Jakie są metody powiększania biustu?

Zabieg, jakim jest powiększenie biustu, może być wykonane inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Do bezinwazyjnych metod zalicza się powiększanie piersi przy pomocy autogennej tkanki tłuszczowej albo żelu hialuronowego. Obydwa te zabiegi są całkowicie bezpieczne, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Zabiegi te nie są jednak zbyt trwałe, a efekty utrzymują się od roku do trzech lat. Najtrwalszą metodą, bo aż na całe życie, jest powiększanie biustu przy pomocy implantów piersiowych. Jest to zabieg inwazyjny, wykonany w pełnej narkozie.Jeśli chodzi o Powiększanie biustu Katowice oferują zainteresowany paniom kilka gabinetów lekarskich na światowym poziomie.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Czas po wykonanym zabiegu to okres, kiedy potrzebne będą pewnie ograniczenia. Przede wszystkim trzeba ograniczyć aktywność fizyczną, nosić specjalny biustonosz uciskowy i regularnie przychodzić na badania kontrolne, żeby wykluczyć nieprawidłowości. Na ten czas dobrze jest również wziąć urlop z pracy, zwłaszcza z takiej gdzie potrzebny jest wysiłek fizyczny.