Co może zawierać dobry zestaw do nurkowania?

Kompletując profesjonalne wyposażenie do nurkowania pamiętać należy nie tylko o komforcie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie. Osoby, które nie zaopatrzą się w porządny sprzęt mogą niestety narazić się na duże niebezpieczeństwo. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla początkujących nurków, którzy kompletują swój pierwszy zestaw do nurkowania, ale nie wiedzą na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

Niezawodny sprzęt powietrzny

Dobry zestaw do nurkowania powinien posiadać jedną albo dwie butle, które wykonane są z wysokiej jakości aluminium albo stali. Jeżeli chodzi o pojemność to w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać butle od 4 do nawet 18 litrów. Wybór pojemności zależy głównie od miejsca w którym będziemy najczęściej nurkować. Stalowe butle najlepiej sprawdzą się w dość zimnych wodach. Jeżeli chodzi o butle aluminiowe to przystosowane są one do ciepłych i słonych wód.

Ogromną rolę odgrywają nie tylko butle, ale również niezawodny automat oddechowy. To właśnie on odpowiada za zmianę wysokiego ciśnienia mieszanki z butli. W najdroższych zestawach znajdują się także specjalne kamizelki ratowniczo-wyrównawcze. Kamizelki zwiększają nie tyko komfort, ale również bezpieczeństwo podczas nurkowania.

Co może przydać się podczas nurkowania?

Podczas nurkowania przydać może się porządne oświetlenie. Każdy profesjonalny zestaw do nurkowania powinien więc zawierać nie tylko niezawodną latarkę, ale również światło chemiczne i błyskacz. Porządne oświetlenie jest niezbędne zwłaszcza wtedy, gdy nurkujemy głównie w ciemnych miejscach.

Nowoczesne zestawy coraz częściej posiadają specjalny komputer do nurkowania. Mowa tutaj oczywiście o sprzęcie, który umożliwia na przykład mierzenie czasu nurkowania, aktualnej głębokości, czy też maksymalnej głębokości nurkowania. Profesjonalne komputery umożliwiają wykonanie pomiaru temperatury wody.

Każdy doświadczony nurek powinien zastanowić się nad zakupem głębokościomierza. Na rynku dostępne są nie tylko modele analogowe, ale również cyfrowe. Wysokiej jakości głębokościomierz można kupić już od 250 zł. W tej cenie bez problemu można wybrać olejowy głębokościomierz w odpornej obudowie z niezawodnego nylonu.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.