Jak zrobić lifting rzęs – zabieg kosmetyczny, który można wykonać w salonie lub we własnym domu – poradnik

Zabiegi kosmetyczne zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród młodych, jak i dojrzałych kobiet. Piękna skóra, przyciągające spojrzenie oraz zdrowy i olśniewający uśmiech to obecnie najmocniejsze strony wizerunku każdej z nas. Jak zatem zadbać o przenikliwy, ujmujący, a zarazem seksowny wzrok? Czym jest lifting rzęs i na czym polega ten zabieg kosmetyczny? Co powinnaś wiedzieć o modelowaniu włosków znajdujących się u powiek? Oto poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszą technikę działania oraz dobrać najpotrzebniejsze akcesoria.

Czym jest lifting rzęs?

Zacznijmy od samego wyjaśnienia pojęcia, jakim jest lifting rzęs. Choć dla wielu kobiet czynności te mogą wydawać się skomplikowane, to w rzeczywistości zabieg ten nie należy do najtrudniejszych, a wykonać go można zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i we własnym domu. Samo działanie wywołuje oszałamiające oraz zadawalające efekty, którymi są przede wszystkim:

 • uniesienie rzęs,
 • podkręcenie ich,
 • uwydatnienie,
 • nadanie odpowiedniego kształtu,
 • wymodelowanie, itp.

Jeśli jesteś niezadowolona z wyglądu swoich rzęs, a Twoje spojrzenie wydaje się być nudne i nieatrakcyjne, z pewnością powinnaś zdecydować się na tego rodzaju terapię. Na czym polega lifting rzęs? W jaki sposób wykonać odpowiednie działania w zaciszu własnego mieszkania? To nie jest wcale trudne – przekonaj się o tym sama!

Lifting rzęs – zabieg wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym

Czynności wykonywane przez specjalistę, to najlepsze rozwiązanie, które zapewni olśniewający efekt. Rezultaty tego rodzaju działań utrzymują się na powiekach nawet do kilku tygodni. Do zabiegu nie trzeba się wcześniej specjalnie przygotowywać, a na sesję należy przyjść bez makijażu oczu.

Na czym polega lifting rzęs?

Głównymi czynnościami wykonywanymi podczas sesji są przede wszystkim prace związane z naturalnym podkręceniem włoska, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, którymi są wałeczki silikonowe, specjalne podkładki oraz preparaty utrwalające modelowanie – kleje i inne środki kosmetyczne. Zabieg ten najczęściej połączony jest z innymi czynnościami: nakładaniem henny oraz laminacją rzęs, które jeszcze bardziej podkreślają efekt kosmetycznych działań.

Czy modelowanie i podkręcanie rzęs możliwe jest tylko u profesjonalisty? Nie! Zabieg ten możesz również wykonać sama lub z pomocą bliskiej Ci osoby. Jak zrobić lifting rzęs w domu? Jakie akcesoria będą Ci potrzebne. Jakie kroki należy wykonać po kolei?

Przeczytaj także: http://www.okiem-julii.pl/2020/07/jak-wybrac-fryzjera.html

Jak zrobić lifting rzęs – krok po kroku

Do wykonania zabiegu kosmetycznego we własnym zakresie należy się odpowiednio przygotować. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Przed rozpoczęciem działań musisz zaopatrzyć się w przedmioty do podkręcania, klej do liftingu, płatki kosmetyczne, nakładki na powieki, tzw. czesadełko, patyczki kosmetyczne czy przezroczysta folia spożywcza do przykrycia oka po wykonaniu wszystkich kroków. Jak zrobić lifting rzęs w kilku krokach?

 • ochrona oczu i powiek za pomocą specjalnych, naklejanych płatków – oczyszczenie oka z makijażu oraz zanieczyszczeń,
 • dobór odpowiedniego wałeczka do liftingu rzęs oraz nałożenie go na górną powiekę,
 • nałożenie odpowiedniego środka przygotowującego,
 • wyciąganie rzęs, wyczesanie ich ku górze – w stronę wałeczka,
 • nałożenie preparatów wzmacniających efekt na uniesione włoski – kosmetyku zmieniającego strukturę rzęs, a po 20 minutach środka utrwalającego nowy kształt włosków,
 • usunięcie preparatów z oka,
 • dla podkreślenia efektu – nałożenie henny,
 • usunięcie wałeczka i wyczyszczenie oka.

Gotowe!

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/lifting-rzes-czym-polega-sie-go-wykonuje/