Składowanie węgla w firmie Al Pari

Wiadomo, że dziś ogrzewanie domów wygląda inaczej. Oczywiście nadal jest sporo pieców kaflowych, ale coraz więcej Polaków korzysta z nowoczesnych technologii. Dzięki nim mogą wybrać konkretny typ surowca, mający lepsze właściwości. Jednak dostępny chociażby na stronie alpari.com.pl węgiel także pozostaje ciekawą opcją – pod warunkiem, że będzie się go odpowiednio przechowywać.

Ochrona przed wilgocią

Oferowany przez poznańską firmę Al Pari węgiel nie jest mokry. Po prostu specjaliści z tego przedsiębiorstwa wiedzą, jak składować takie paliwo stałe. Warto uczyć się od nich, aby nie popełnić błędu związanego z trzymaniem opału w zawilgoconym miejscu. Wtedy zwiększymy jego wydajność i efektywność.

Najczęściej zalecane jest, aby węgiel składować w piwnicach, garażach, magazynach, kotłowniach czy ogólnie wewnątrz dużych budynków. Jednak, gdy nie ma takie możliwości, to nie dość, że należy go zabezpieczyć przed deszczem, to jeszcze trzeba zapewnić dość skuteczną ochronę przed słońcem. Przyda się więc specjalna folia. Warto też zapamiętać, by to paliwo stałe nie leżało bezpośrednio na samej ziemi.

Inne zasady

Kiedy już zaopatrzymy się w węgiel, zamawiając go z łatwością za pomocą formularza na alpari.com.pl, to musimy jeszcze poznać resztę ważnych zasad. Mowa między innymi o tym, aby odwodnić dane pomieszczenie i nigdy nie składować tego surowca w pobliżu naszego pieca, bo grozi to niebezpieczeństwem. Może bowiem dojść do pożaru, dlatego warto kupić odpowiednie węglarki, których zadaniem będzie oddzielenie węgla od ognia. Dzięki nim noszenie opału okaże się bardziej wygodne.

W przypadku trzymania paliwa stałego na zewnątrz, ważne jest również, by zabezpieczyć go przed niskimi temperaturami i zanieczyszczeniami. Warto zatem wybudować odpowiednie zadaszenie albo użyć szczelnej plandeki. Regularnie należy sprawdzać stan węgla (oceniać, czy na pewno jest suchy) oraz pakować go mniejszymi porcjami do osobnych worków.

Jakie paliwa stałe oferuje Al Pari?

Wiemy już, co zrobić, aby odpowiednio dbać o zakupiony węgiel. Na koniec sprawdźmy jeszcze, co możemy znaleźć na stronie alpari.com.pl. Okazuje się, że poza węglem kamiennym, ten dystrybutor paliw stałych proponuje swoim odbiorcom hurtowym oraz detalicznym (nie tylko z Poznania i jego okolic) kostkę, orzech i groszek.

Co więcej, nie brakuje również w całej, niezwykle bogatej ofercie bardziej kwalifikowanych paliw. Mowa przede wszystkim o ekogroszkach i miałach, która mają przeróżne wartości. Do tego klient odszuka koks opałowy itp. surowce, dzięki którym jego dom jednorodzinny będzie ogrzewany efektywnie!