Wybierasz się na pedicure we Wrocławiu? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Dbałość o stopy nie powinna ograniczać się wyłącznie do zabiegów higienicznych. Bardzo ważny jest również ich ładny, schludny wygląd. Równiutko przycięte i opiłowane paznokcie pokryte  lakierem, przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie otoczenia. A przecież o to chodzi, aby z dumą prezentować swoje stopy, a nie chować je w zakrytym obuwiu. Chcąc wykonać estetyczny i niebanalny pedicure, warto skorzystać z pomocy doświadczonej kosmetyczki. Profesjonalne narzędzia, wiedza i kreatywność specjalistki sprawią, że z przyjemnością będziemy patrzeć na własne stopy. Jednak wybór właściwego salonu pedicure nie jest prosty, a ogromna ich ilość nie ułatwia zadania. Gdzie więc szukać i czym się sugerować, aby trafić w ręce kompetentnej i doświadczonej osoby?

Czym jest zabieg pedicure?

Wiele salonów kosmetycznych oferuje różnorodne zabiegi na ciało i twarz. Możemy więc korzystać m.in. z laserów, kwasów, mikrodermabrazji, endermologii, prądów i innych dobrodziejstw kosmetologii i medycyny estetycznej.

Większość salonów kosmetycznych oferuje również pedicure. Na czym tak naprawdę polega ten zabieg? Podczas pedicure nasze stopy mogą przejść kompleksową „renowację”. Zabieg bowiem polega nie tylko na skróceniu i pomalowaniu paznokci, ale pozwala również pozbyć się odcisków, modzeli czy nagniotków. Co więcej, nawet problematyczne paznokcie, które się wrastają, u pedikiurzystki mogą otrzymać fachową pomoc.

Poddając się pedicure, możemy liczyć również na relaksacyjną i aromatyczną kąpiel stóp, a nawet delikatny masaż na zakończenie seansu. Bo kto powiedział, że zabieg pedicure nie może być przyjemny?

Gdzie najlepiej wykonać pedicure?

Niektóre panie wykonują pedicure w domu. Jednak zwykle zabieg ten odbywa się w pośpiechu i często ogranicza się do skrócenia i opiłowania paznokci. Jednak to zdecydowanie za mało, aby nasze stopy otrzymały to, czego potrzebują. Dlatego chcąc zapewnić im kompleksową pielęgnację, warto skorzystać z profesjonalnego pedicure, który wykona doświadczona osoba.

Wybierając salon pedicure, sprawdźmy kompetencje i kwalifikacje pracowników. Zazwyczaj certyfikaty i potwierdzenia ukończonych kursów widnieją na ścianach gabinetów. Ważne są również procedury i warunki sanitarne. Zwróćmy uwagę, czy pedikiurzystka wykonuje zabieg w jednorazowych rękawiczkach i czy korzysta ze zdezynfekowanych narzędzi lub jednorazowych przyborów. W przeciwnym razie możemy przypłacić to nawet własnym zdrowiem. Bardzo ważna jest również jakość kosmetyków używanych podczas zabiegu. Stosowanie wszelkich podróbek i złej jakości preparatów, jest absolutnie niedozwolone.

Jak i gdzie szukać dobrych salonów pedicure?

Z poszukiwanie salonu pedicure jest tak samo, jak z wyborem fryzjera czy masażysty. Najlepiej bazować na doświadczeniu innych. Jeśli ktoś korzystał i poleca, to znaczy, że usługa była wykonana na wysokim poziomie. Dlatego zawsze warto prześledzić fora internetowe, czy podpytać znajomych. Cennym źródłem wiedzy na temat salonów z najbliższej okolicy jest też portal https://www.moment.pl/paznokcie/pedicure/wroclaw. Korzystajmy więc ze wszelkich źródeł informacji, aby wybrać jak najlepiej.