Otwarcie gabinetu rehabilitacyjnego w kilku krokach

Zanim otworzysz swój własny gabinet, musisz pamiętać o kilku dość ważnym aspektach, bez których, jak to mówią, ani rusz. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby rozpocząć “pracę na swoim”.

Krok 1

Biurokracja. Na początek musisz otrzymać prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty a także uzyskać dokument o wdzięcznej nazwie „Prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty – PWZF”, który wydawany jest przez Krajową Radę Fizjoterapeutów. Przed otwarciem gabinetu, należy założyć także działalność gospodarczą i uzyskać wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Krok 2

Miejsce na gabinet. Znajdź odpowiednią lokalizację i przestrzeń, w której urządzisz swój gabinet. Lokal powinien posiadać odpowiednie zaplecze i infrastrukturę. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić także miejscową konkurencję. Im mniej gabinetów fizjoterapeutycznych w okolicy, tym większa szansa na powodzenie.

Krok 3

Wyposażenie. Oczywiście, narzędziem pracy fizjoterapeuty są głównie ręce, ale sprzęt to rzecz, bez której nie będziesz w stanie wykonywać zabiegów. A tych jest naprawdę dużo. Co więc będzie Ci najbardziej potrzebne? W zależności od oferowanych zabiegów, Twój gabinet powinien być wyposażony przede wszystkim w  leżankę, stół i drabinki rehabilitacyjne, specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń manualnych, zestawy do naświetlań, magnetoterapii i wiele innych. Okazuje się, że fizjoterapeuci mogą wykonywać zabiegi używając wyłącznie wyrobów medycznych, które spełniają wymagania określone w ustawie. Oznacza to, że cały sprzęt na którym będziesz pracować, powinien posiadać niezbędne certyfikaty.

Krok 4

Narzędzia do zarządzania. Bardzo ważna kwestia to zakup oprogramowania (np. https://www.versum.pl/oprogramowanie-dla-fizjoterapii/), które pomoże Ci utrzymać porządek w dokumentach, wizytach i wesprze Twoje działania promocyjne. Wyobraź sobie, że otwierasz gabinet, a Twój grafik zapełnia się sam, wszystko działa jak w zegarku, wszystkie potrzebne dokumenty masz w jednym miejscu, w formie elektronicznej, a pacjenci otrzymują nawet powiadomienia SMSowe o nadchodzącej wizycie. Magia? Nie, to po prostu dobre oprogramowanie do gabinetu fizjoterapii.