Kontener IBC – czy to najlepszy zbiornik na ciecz?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (3) .jpg

Klasyczny kontener IBC to bardzo prosty pojemnik, który przeważnie wykonany jest z wysokiej jakości plastiku. Kontenery wykorzystywane są na szeroką skalę do transportowania i magazynowania różnorodnych płynów. W opisywanych pojemnikach IBC przewozić można nie tylko wodę pitną, ale również kwasy i mniej lub bardziej niebezpieczne chemikalia.

Jakie największe zalety?

Oryginalne pojemniki IBC są bardzo wytrzymałe i bezpieczne, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Godne polecenia są oczywiście niezawodne kontenery, które posiadają stosowne certyfikaty.

Do największych zalet można zaliczyć również kompaktowe wymiary, niespotykaną trwałość i atrakcyjną cenę, dzięki czemu praktycznie każda firma może pozwolić sobie na ich zakup. Wielu użytkowników ceni sobie również zwiększoną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wysokiej jakości wykonanie

Jak wspomniano powyżej oryginalne pojemniki IBC wykonane są w całości z wysokiej jakości materiałów, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania. Zdecydowana większość producentów oferuje swoim klientom pojemniki wykonane z niezawodnego polietylenu.

Jeżeli chodzi o samą klatkę ochronną, to wykonana jest ona przeważnie z galwanizowanego metalu. Jest to solidny i wytrzymały materiał, który zabezpieczy pojemniki IBC na czas podróży. Klasyczne pojemniki o pojemności 300 litrów ważą około 35 kg. Uniwersalne kontenery IBC o pojemności 1000 litrów ważą z kolei 60 kg.

Czym wyróżniają się kontenery IBC?

Ergonomiczne Kontenery ibc zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było bez problemu swobodnie transportować za pomocą popularnych wózków widłowych. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję, to umożliwia ona oczywiście piętrowanie, czyli układanie pojemników IBC w stosy. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie.

Kontenery IBC wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko do użytku profesjonalnego. Z miesiąca na miesiąc na zakup opisywanych pojemników IBC coraz częściej decydują się użytkownicy prywatni. Polietylenowe pojemniki odporne są nie tylko na kwasy i zasady, ale również na oleje.

Bardzo dużym atutem kontenerów IBC jest także to, że są one łatwe w obsłudze. Zarówno napełnianie, jak i również opróżnianie nie stanowi żadnego większego problemu. Cały mechanizm oparty jest na 2-3 calowych zaworach i szeroki wlewie. Do transportowania niebezpiecznych i szkodliwych substancji można wykorzystać wyłącznie kontenery z certyfikatem UN.