Transport intermodalny – system dla transportu

weronika - optidata - opti (9).jpg

Transport intermodalny to złożone rozwiązanie, w którym przewóz jednego towaru odbywa się przy użyciu różnych środków transportu, takich jak samochody ciężarowe, pociągi, statki i samoloty, w zależności od trasy i rodzaju towaru. Jest to alternatywa dla tradycyjnego transportu drogowego, w którym ładunki są przewożone wyłącznie samochodami ciężarowymi.

Zalety transportu intermodalnego

Transport intermodalny to przemyślana i logistycznie zaawansowana forma przewozu towarów na długich, często międzykontynentalnych trasach. Towar załadowany w kontenery o określonych, normatywnych rozmiarach przewozi się drogą morską, a następnie lądową po przeładowaniu na pociągi lub samochody ciężarowe. Dzięki wykorzystaniu kontenerów minimalizuje się koszty, zwłaszcza w przypadkach gdy transport odbywa się na wyjątkowo długich trasach. Planowanie tras i załadunku ułatwia system dla transportu, czyli specjalne oprogramowanie, które koordynuje całą logistykę.

Efektywność czasowa i systemowa

Intermodalny transport kontenerów jest efektywniejszy niż tradycyjny transport drogowy. Nowoczesny System dla transportu potrafi zaplanować z wyprzedzeniem załadunek kontenerów na statki czy pociągi na długo przed wyjazdem składu. Dużą rolę w tym cyklu odgrywa fakt, że podczas przewozu kontenery nie muszą być otwierane i przeładowywane, co przyspiesza proces przemieszczania ładunków.

Transport intermodalny wymaga dobrze zorganizowanej, dogranej infrastruktury w skald, której wchodzą terminale przeładunkowe, dobrze zsynchronizowane rozkłady jazdy różnych środków transportu współpraca między różnymi operatorami transportowymi. Kooperatywę tę zapewnia nowoczesny system dla transportu,a to z kolei przekłada się na efektywność czasu pracy, przewidywalność i terminowość dostaw, a co za tym idzie na zadowolenie klientów.

Zdalna koordynacja na najwyższym poziomie

Najnowsze rozwiązania operacyjne, nowoczesny system dla transportu jest rozbudowanym programem, który sprawnie zarządza wszelkimi aspektami w sektorze transportu. System panuje nad zarządzaniem flotą, planowaniem najbardziej skomplikowanych tras, regularnym monitorowaniem pojazdów pod kątem stanu technicznego i dokumentacji, sukcesywnym rejestrowaniem danych z przewozu towarów, zarządzaniem harmonogramem załadunków i pracy kierowców czy komunikacją z kierowcami w czasie pracy.