Czekolada do picia. Jak samodzielnie przyrządzić ten przysmak?

Gorąca czekolada do picia stanowi dla fanów słodkości idealne rozwiązanie na chłodniejsze dni. Rozgrzewa i jest wspaniałym deserem. Można przyrządzić ją na wiele sposobów, ale aby była naprawdę udana, warto trzymać się kilku wskazówek. Oto minikompendium wiedzy na temat gorącej czekolady!

Z jakich składników powstaje idealna czekolada do picia?

Sekret przyrządzania pysznego napoju tkwi w dobrym doborze składników. Podstawę stanowi oczywiście gorzka czekolada, taka jak czekolada gorzka klasyczna 64% E.Wedel o intensywnym smaku i aromacie. Można też postawić na odmianę mleczną. Równie istotna jest śmietana. Aby napój zyskał gęstą konsystencję, warto skorzystać z kremówki 30%. W grę wchodzi także mleko, jeśli czekolada do picia ma przypominać kakao.

Czym doprawić gorącą czekoladę?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: tak naprawdę wszystkim, na co masz akurat ochotę. Zimą świetnie sprawdzają się aromatyczne i mocniejsze przyprawy, na przykład kombinacja cynamonu, kardamonu i chili, chociaż jest to rozwiązanie dla miłośników ostrzejszych smaków. Napój można także doprawić słodkimi owocami w postaci konfitury. Czekolada świetnie komponuje się na przykład z wiśniami. Do klasyki zalicza się wanilia. Decyzja należy do Ciebie!

Jak prawidłowo podgrzewać czekoladę?

Podgrzewanie czekolady wymaga cierpliwości. W pierwszej kolejności w naczyniu umieszczonym na kuchence lub w kąpieli wodnej pojawia się w śmietana, opcjonalnie z dodatkiem mleka. Gdy te składniki się podgrzewają, należy powoli rozpuszczać w nich pokruszoną wcześniej czekoladę. Im mniejszy ogień, tym większe prawdopodobieństwo, że napój się uda, a śmietana się nie zważył.

W jakich proporcjach mieszać składniki?

Poza doborem dobrej jakości składników o końcowym efekcie decydują także proporcje między nimi. Na około 350 ml śmietany lub śmietany zmieszanej z mlekiem powinno przypadać 200 g czekolady. Dzięki temu czekolada będzie nadawała się do picia, a nie przypominała gęsto polewę.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sekretów przygotowywania gorącej czekolady do picia? Koniecznie odwiedź stronę:

https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/porady/napoje-i-koktajle/goraca-czekolada-jak-ja-zrobic/