Jaką metodę wybrać na depilację miejsc intymnych?

Poznaj zastosowania kremu na zmarszczki Revitalift Laser X3

Depilacja miejsc intymnych w dzisiejszych czasach to norma. Moda na „fryzury intymne” zmienia się z roku na rok. Niektóre kobiety pozbywają się całego owłosienia łonowego, inne decydują się na fantazyjne wzorki. Jakie są metody depilacji miejsc intymnych? Którą z nich należy wybrać, by uniknąć podrażnień i infekcji?

Maszynka do golenia

To zdecydowanie najpopularniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest praktycznie bezbolesna i można ją przeprowadzić w ciągu kilku minut. Nie jest jednak pozbawiona wad. Nieumiejętne posługiwanie się maszynką do golenia może doprowadzić do powstania trudno gojących się ran na skórze, do których może wdać się zakażenie. Ponadto, stosując tę metodę, usuwamy jedynie wystające części włosków, dlatego efekt gładkiej skóry będzie krótkotrwały. Regularne golenie owłosienia sprawia, że odrasta ono mocniejsze, co może prowadzić do wrastania pojedynczych włosków, przez które możemy nabawić się zapalenia mieszków włosowych.

Krem do depilacji

Kremy do depilacji, nawet te specjalnie, przeznaczone do stref intymnych, sporządzane są na bazie silnych chemikaliów, które mogą podrażniać delikatną skórę tamtych okolic. Jest to więc rozwiązanie tylko dla tych pań, które nie są uczulone na składniki chemiczne zawarte w kremach do depilacji. Metoda ta jest bezbolesna i dość skuteczna, a po użyciu kremu do depilacji stref bikini możemy cieszyć się gładką skórą przez około 10 dni. Dodatkowo włoski odrastają zdecydowanie słabsze i cieńsze.

Depilacja woskiem czy pastą cukrową

To metody opierające się na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami – są więc dość bolesne, chociaż odczucie bólu jest tutaj kwestią indywidualną. Najlepiej zdecydować się na zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdyż prawidłowo wykonana depilacja woskiem pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do 3 tygodni.

Depilacja pastą cukrową to metoda stosunkowo nowa, chociaż znana była już wieki temu. Jest bardzo skuteczna i zdecydowanie mniej bolesna niż tradycyjne woskowanie. Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie do samych włosków, tym samym znacznie zmniejsza się ryzyko podrażnień.

Depilacja laserowa

To idealne rozwiązanie dla tych osób, które pragną pozbyć się owłosienia na zawsze. Depilacja laserowa polega na nieodwracalnym zniszczeniu cebulki włosowej. Najlepsze efekty przynosi u brunetek i szatynek, w przypadku blondynek możliwa jest konieczność wykonania większej ilości zabiegów. Skóra przez kilka dni po zabiegu bywa zaczerwieniona i podrażniona. Depilacja laserowa może wydawać się zabiegiem stosunkowo drogim, należy jednak pamiętać, że inwestycja należy do jednorazowych. Jest to również bezsprzecznie najbardziej skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia.

Metod depilacji jest wiele, dlatego każda z nas powinna samodzielnie wybrać tę najskuteczniejszą i najbardziej odpowiednią dla siebie. Więcej o metodach depilacji możesz poczytać na http://salon.cece.pl/