Nity zrywalne – istotne fakty

Ostatnio czytaliście naprawdę wiele pozytywnych artykułów na temat nitów zrywalnych? Kiedy taka technika, jak nitowanie, jest bardzo przydatna? Jakie w tym momencie wyróżniamy najpopularniejsze rodzaje tych elementów, które są dostępne w sklepach branżowych?

Jakie korzyści gwarantuje nitowanie?

Nie da się ukryć, że każdemu właścicielowi przedsiębiorstwa zależy na tym, aby praca była wykonywana szybko, dokładnie oraz terminowo. Nie brakuje osób, które w wielu sytuacjach decydują się właśnie na nitowanie. To proces, który bardzo dobrze oddziałuje na czas. Po prostu wiele czynności może być wykonywanych zdecydowanie szybciej w porównaniu do poprzedniego okresu. Dodatkowo nitowanie to taka technika, która pozwala zmniejszyć ponoszone koszty technologiczne. Czym to wszystko się jednak charakteryzuje? Nitowanie to proces, który polega na skrupulatnym połączeniu dwóch albo więcej elementów w sposób nierozłączny. W tym momencie muszą być zastosowane różne nity. Bardzo istotne jest to, aby zdecydować się na porządne produkty z tej kategorii. Najlepiej zatem wybierać akcesoria od dobrego producenta, który gwarantuje solidne wykonanie oraz bezawaryjne użytkowanie. Okazuje się, że porządne nity to również atrakcyjne warunki finansowe. Nie trzeba zatem martwić się wysokimi cenami.

Rodzaje nitów

Jak można podzielić tego typu akcesoria? W literaturze nity zrywalne wyodrębnia się na przykład pod względem typu. Do wyboru w sklepach z takim asortymentem są zatem nity standardowe, zamknięte, rozprężne itd. Inny podział dokonuje się pod kątem zastosowanego materiału. Są nity wyłącznie aluminiowe (Al/Al), stalowe (St/St) albo stanowiące na przykład połączenie miedzi i stali (Cu/St) itp. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Na rynku są również akcesoria mające różne kształty łba. Co tutaj wyróżniamy? Nity zrywalne z łbem płaskim są bardzo popularne. Elementy tego typu spełniają bowiem normy DIN 7337/ISO 15977. Są wykonywane z takich materiałów, jak Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4, Cu/St. Można również spotkać się z nitami posiadającymi łeb powiększony albo wpuszczany.

Zastosowanie nitów

Nity zrywalne można podzielić również pod kątem zastosowania. Często wybierane są akcesoria uniwersalne. Można również zdecydować się na produkty przydatne w trakcie wykonywania konkretnego zadania. Nierzadko nabywane są nity chroniące przed wodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać swoje pieniądze na produkty idealne do miękkich materiałów. Chodzi nam tutaj o drewno lub plastik.