Nietuzinkowe niwaki

tropiart - tropi (3).jpg

Niwaki to rośliny, które bardzo często mylone są z drzewkami bonsai. Należy jednak wiedzieć, że nazwy te nie powinny być stosowane zamiennie. Niwaki to stosunkowo duże rośliny, które są sadzone bezpośrednio w glebie, zaś drzewka bonsai rosną w ozdobnych donicach.

Czym cechują się niwaki?

Jak wspomniano powyżej, niwaki to rośliny, których forma i kształt nawiązuje do drzewek bonsai. Wymagają one bardzo starannej pielęgnacji, w tym regularnego przycinania oraz odpowiedniego nawożenia dostosowanego do potrzeb danej rośliny.

Czym cechują się japońskie ogrody?

Przycinanie roślin ma na celu ich formowanie. Tego rodzaju działanie pochodzi z japońskich ogrodów, które słyną z nietuzinkowego wyglądu. Japońskie ogrody cechują wysokie walory estetyczne, a nasadzane rośliny wzbudzają podziw i zainteresowanie. Dzięki przycinaniu roślin można stworzyć ciekawą strukturę ogrodu, która nawiązuje do form występujących w naturze. W japońskim ogrodzie roślin nie musi być dużo, ale powinny być one starannie wypielęgnowane.

W jaki sposób należy wykonywać cięcie drzewek?

Formowaniu można poddawać różne gatunki roślin, w tym choćby cisy, jałowce, sosny karłowate czy popularne tuje. Dużą popularnością cieszą się żywotniki, które są bardzo łatwe w pielęgnacji oraz wytrzymałe na niekorzystne warunki środowiskowe. Wymagają one jednak regularnego przycinania, ponieważ bardzo szybko rosną. Cięcie roślin nie powinno być wykonywane bezpośrednio po ich nasadzeniu, ponieważ może osłabić roślinę. W późniejszym czasie może być ono jednak wykonywane bez obaw. Szeroka oferta roślin dostępna jest na stronie: https://www.tropiart.pl/plants/exclusive-bonsai-iglaste-niwaki.html.

Czy warto sadzić niwaki?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju rośliny cechują się bardzo atrakcyjnym i nieprzeciętnym wyglądem. Stanowią doskonałą ozdobę ogrodu i wzbudzają zachwyt osób odwiedzających dany teren. Niwaki z uwagi na szerokie pnie oraz sękate gałęzie wydają się starsze niż są w rzeczywistości. To nadaje im dodatkowego uroku. Takie rośliny można z powodzeniem zestawiać z mchami i kamieniami oraz tworzyć niezwykłą przestrzeń.