Zastosowanie uszczelki magnetycznej

Zastosowanie uszczelki magnetycznej

Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w każdej kabinie prysznicowej uszczelki pełnią bardzo ważną funkcję.

Zalety uszczelek magnetycznych

Zapobiegają zalaniu, więc dzięki nim możesz uniknąć naprawdę dużych kosztów remontu. Niestety dosyć szybko się psują, więc trzeba je regularnie wymieniać. Należy pamiętać, że nawet niewielkie nieszczelności mogą doprowadzić do zalania. Regularne wylewanie wody ma istotny wpływ na żywotność stropu. Trzeba zaznaczyć, że jeśli woda przedostanie się do kluczowych elementów konstrukcyjnych to będziesz musiał przeprowadzić gruntowny remont.

Przeciekająca uszczelka

Przeciekająca uszczelka w kabinie prysznicowej jest rzeczywiście realnym zagrożeniem. Może przepuszczać wodę, jeśli będzie nawet minimalnie uszkodzona. Duże niebezpieczeństwo stwarza także woda na podłodze, ponieważ ktoś może poślizgnąć się na nawierzchni. Jest to szczególnie niebezpieczne w łazienkach wyłożonych kafelkami. Trzeba systematycznie wymieniać uszczelki w kabinie prysznicowej, jeśli nie chcesz doprowadzić do takich sytuacji. Jeśli zbyt długo będziesz zwlekał z wymianą uszczelki to może to skutkować nawet zalaniem łazienki. Gdy tylko stwierdzisz pierwsze nieprawidłowości to warto zdecydować się na kupno nowego modelu. Należy pamiętać, że montaż nie jest ciężkim zadaniem i nawet mało doświadczone oraz początkujące osoby powinny sobie poradzić. Dobrze, jeśli zamówisz także profesjonalne nożyce do cięcia. Pozwolą precyzyjnie dopasować długość uszczelki do swoich potrzeb.

Wybór uszczelki

Najlepiej korzystać z produktów renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią. Uszczelki wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, więc mogą być użytkowane przez długi czas. Estetyczny wygląd całej instalacji w dużej mierze zależy od regularnej wymiany uszczelek. Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej może być stosowane w pionowych oraz poziomych płaszczyznach. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym są uszczelki.