Czym różnią się wykładziny do galerii od tych stosowanych w domu?

Czym różnią się wykładziny do galerii od tych stosowanych w domu?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje materiałów do wykańczania podłóg. Można podzielić je na materiały sztywne, takie jak np. panele drewniane oraz materiały elastyczne, czyli np. wykładziny dywanowe lub PCV. W galeriach handlowych bardzo często stosuje się ten drugi rodzaj wykończeń i w tym artykule dowiesz się, dlaczego tak jest.

Wykładziny do galerii – dlaczego stosuje się je częściej niż panele?

Podłogi w galeriach handlowych narażone są na nadmierną eksploatację ze względu na bardzo dużą ilość osób, które poruszają się po nich każdego dnia. W związku z tym, wykończenie podłogi w galerii powinno być tanie oraz łatwe w montażu. Przy tym powinno wyglądać estetycznie oraz komponować się z ogólnym wystrojem wnętrza.Wykładzina do galerii w stu procentach spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki. Jest ona znacznie tańsza niż panele, a w razie nadmiernego zużycia można bardzo łatwo ją wymienić na nową.

Jakich wykładzin używa się w galeriach handlowych?

W budynkach mieszkalnych zazwyczaj stosuje się wykładziny dywanowe, które charakteryzują się bardzo dużą miękkością, przyjemną strukturą oraz dobrymi właściwościami akustycznymi. W galeriach handlowych wykorzystuje się natomiast nieco inny rodzaj wykładzin.Najczęściej stosuje się wykładziny LVT, nazywane inaczej panelami winylowymi. Taki rodzaj wykładziny bardzo przypomina wysokiej jakości panele drewniane, z tą różnicą, że jest to rozwiązanie o wiele tańsze oraz łatwiejsze w montażu. Bardzo często stosuje się również wykładziny igłowane, które są bardzo odporne na ścieranie.

Dlaczego wykładziny do galerii są lepsze niż panele?

W galeriach handlowych wykładziny są rozwiązaniem, które sprawdzą się znacznie lepiej niż klasyczne panele drewniane. Wykładzina LVT jest rozwiązaniem bardzo estetycznym oraz ekonomicznym.W razie nadmiernego zużycia takiej wykładziny można ją bez trudu wymienić na nową, a sam koszt takiej wykładziny jest stosunkowo niewielki w porównaniu z klasycznymi panelami wykonanymi z drewna. Jest to zatem rozwiązanie o wiele korzystniejsze.