Obalamy mity na temat powiększania ust

Obalamy mity na temat powiększania ust

Choć powiększanie ust – zwłaszcza z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, nadal musimy liczyć się ze sporą liczbą mitów na jego temat. Warto poznać te najczęściej powtarzane, a następnie podjąć próbę ich obalenia.

Mit pierwszy – powiększone usta wyglądają sztucznie

Choć wiele osób ubolewa nad kształtem swoich ust, te same osoby wcale nie spieszą się do wykonania zabiegu ich powiększenia. Wynika to z niepokoju o sztuczny wygląd ust zdradzający, że pracowała nad nimi osoba z zewnątrz. Na stronach internetowych nadal bez trudu znajdziemy zresztą zdjęcia potwierdzające, że nieudany zabieg może przynieść druzgocący efekt końcowy. Warto jednak pamiętać, że w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych taka sytuacja nie może mieć miejsca. Zabieg opisywany na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/ charakteryzuje się nie tylko starannością wykonania, ale również dopasowaniem aktywności wykonywanych przez osobę odpowiedzialną za jego przeprowadzenie do indywidualnych potrzeb osoby chcącej powiększyć usta. Dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, że efekt końcowy nie sprosta naszym oczekiwaniom.

Mit drugi – powiększanie ust jest bolesne i groźne dla zdrowia

I ten mit ma swoje korzenie w odległej przeszłości. Wtedy też można było obawiać się, że jest bliski prawdzie. Niestety, pierwsze próby nie zawsze kończyły się powodzeniem, a skłonność wielu osób do oszczędzania na zabiegach sprawiała, że ich efekty końcowe pozostawiały wiele do życzenia. Bolesność zabiegu łatwo wyeliminować korzystając z różnego rodzaju żeli znieczulających. Pacjent jest zresztą proszony o sygnalizowanie dolegliwości bólowych właśnie po to, aby jak najszybciej można było się im przeciwstawić. Osoby dziś powiększające usta nie muszą już obawiać się również tego, że pragnienie piękna odbije się niekorzystnie na ich zdrowiu. Do zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy, a ten jest substancją naturalną dla organizmu. Co za tym idzie, nie trzeba się obawiać, że pojawią się niepożądane skutki uboczne.