Dyskografia zespołu Łzy – muzyczna podróż z polskim zespołem pop-rockowym

koncert-45.jpg

Zespół Łzy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych na polskiej scenie pop-rockowej. Od momentu powstania w 1996 roku do dziś, zespół wydał dziesięć albumów studyjnych, które zdobyły serca fanów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej dyskografii Łez, która pokazuje ewolucję i rozwój tej wyjątkowej grupy.

Początki i debiutancki album

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. W skład grupy wchodzili wtedy Agnieszka Włodarczyk, Adam Konkol, Marcin Żabiełowicz, Rafał Zagrobelny i Paweł Klimczak. Pierwszy album, zatytułowany po prostu „Łzy”, ukazał się w 1998 roku. Płyta zawierała takie hity jak „Oczy szeroko zamknięte” oraz „Narcyz się nazywam”.

„Słowem dla ludzi cz. 1” i „Słowem dla ludzi cz. 2”

Drugi i trzeci album zespołu, „Słowem dla ludzi cz. 1” (2000) i „Słowem dla ludzi cz. 2” (2001), przyniosły zespołowi ogromną popularność. Na tych płytach znalazły się takie utwory jak „Agnieszka już dawno…”, „Ja i Ty” czy „Nasza miłość”.

„W związku z Tobą” i „Nie czekaj na jutro”

Kolejne dwa albumy, „W związku z Tobą” (2002) i „Nie czekaj na jutro” (2003), utwierdziły pozycję Łez na polskiej scenie muzycznej. Płyty zawierały takie przeboje jak „Oto ja” i „Niebieska sukienka”.

„Piąta struna” i „Przeboje zespołu Łzy”

„Piąta struna” (2005) to piąty album studyjny zespołu, który zawierał takie utwory jak „Kiedy nie ma w nas miłości”. W 2006 roku ukazała się pierwsza kompilacja największych przebojów zespołu – „Przeboje zespołu Łzy”.

„Zbieg okoliczności” i „Ananke”

„Zbieg okoliczności” (2007) i „Ananke” (2010) to kolejne albumy w dyskografii Łez. Na tych płytach znalazły się takie utwory jak „Oczy szeroko zamknięte” i „Najważniejsze”.

„Łzy w niebie” i „The best of”

Dziesiąty album studyjny zespołu, „Łzy w niebie”, ukazał się w 2015 roku. Płyta zawierała takie utwory jak „Kiedy nie ma w nas miłości”. W 2016 roku ukazała się druga kompilacja największych przebojów zespołu – „The best of”.

Dyskografia zespołu Łzy to muzyczna podróż, która pokazuje ewolucję i rozwój tej wyjątkowej grupy. Przez lata zespół dostarczał fanom niezapomniane przeboje, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki pop-rockowej.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.