Wyposażenie łazienki – w co warto inwestować?

Wyposażenie łazienki – w co warto inwestować?

Wyposażenie, jakie wybieramy do łazienki, ma ogromny wpływ na styl tego pomieszczenia. Eksperci od aranżacji wnętrz radzą, żeby wybierać takie akcesoria, które są jednocześnie efektowne, jak i praktyczne. Co powinno znaleźć się w naszej łazience?

Lustra i oświetlenie

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez dobrego oświetlenia i luster. Oświetlenie pełni funkcję praktyczną, a także dekoracyjną, jeżeli jest umiejętnie dobrane. W łazience dobrze jest postawić na światło o ciepłym zabarwieniu (sprawia ono, że pomieszczenie wydaje się przytulne). Ciepłe światło sprzyja również naszej urodzie.

Lustra w łazience powinny być dostosowane do stylu pomieszczenia. Mogą być to lustra z ozdobnymi ramami (sprawdzą się one przede wszystkim w dużych łazienkach) lub nie posiadające obramowania. Świetnym wyborem do większości łazienek są lustra o dużej powierzchni (sprawiają one, że łazienka wygląda elegancko i wydaje się większa). Ich jedyną wadą jest fakt, że wymagają częstego czyszczenia.

Dywaniki łazienkowe i ręczniki

Dużą wartość ozdobną mają tak drobne elementy wyposażenia łazienki, jak dywaniki i ręczniki. Postarajmy się, żeby były one wykonane z materiałów o zbliżonej kolorystyce (przy czym nie muszą być w tym samym kolorze), w tym samym stylu.

Dywaniki i ręczniki powinny być wyprodukowane z trwałych, dobrej jakości surowców. Istotne jest, żeby nadawały się do częstego prania.

Obowiązkowe Wyposażenie łazienki: baterie umywalkowe i wannowe

Znaczący wpływ na wygląd naszej łazienki mają takie elementy, jak baterie wannowe i prysznicowe. Architekci wnętrz radzą, żeby były one utrzymane w tym samym stylu. Jeśli kupujemy baterie do umywalki w kolorze złotym, utrzymane w stylu retro, takie same egzemplarze powinny znaleźć się przy wannie lub prysznicu.

Wysokiej jakości baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowe mogą służyć nam przez wiele lat. Zdarza się, że są inwestycją na cale życie. Jeżeli mamy taką możliwość – kupujmy je od sprawdzonych producentów, którzy oferują nam wieloletni okres gwarancyjny.