Oświetlenie budynków

Bezpieczeństwo w budynkach użytku publicznego jest kluczowe dla zdrowia i życia wielu ludzi. Właśnie dlatego przepisy jasno określają jakie warunki muszą spełniać budynki, by mogli z nich korzystać ludzie. W celu podniesienia bezpieczeństwa konieczne jest wykorzystanie systemów.

Oświetlenie to podstawa

Systemy oświetlenia znajdujące się na halach produkcyjnych i w dużych budynkach mają za zadanie zapewnienie odpowiedniej ilości światła w tych pomieszczeniach. Jednak w przypadku dużych obiektów oprócz oświetlenia podstawowego konieczny jest montaż świateł awaryjnych.

Lampy awaryjne to absolutna konieczność w wielu obiektach przemysłowych oraz publicznych. W myśl przepisów muszą one znajdować się w określonych miejscach. Nowe budynki nie przejdą kontroli, jeśli nie będą wyposażone właśnie w lampy awaryjne.

Jakie lampy wybrać?

Na rynku znajduje się wiele modeli oświetlania awaryjnego, dlatego bez problemu będzie można dopasować lampy pod indywidualne potrzeby. Lampy awaryjne powinny zostać umieszczone w odpowiednich miejscach w budynku. Powinny oświetlać między innymi wszystkie zmiany w kierunku drogi ewakuacyjnej, schody, stopnie czy też drzwi.

Decydując się na zakup lamp awaryjnych, warto kierować się przede wszystkim promieniem światła. Dobrej jakości lampa awaryjna będzie mogła oświetlać nawet do 11 metrów. Najchętniej wybieranym rodzajem lamp awaryjnych są te, w których stosowana jest technologia ledowa. Lampy takie działają zdecydowanie dłużej i zużywają mniejszą ilość prądu.

Lampy awaryjne są oświetleniem, które będzie działało pomimo przerw w dostawach prądu. Posiadają one oddzielne źródło zasilania. Mogą więc umożliwić kontynuowanie niektórych prac w przypadku braku podstawowego zasilania.

Hale produkcyjne czy inne budynki pożytku publicznego Muszą być odpowiednio zabezpieczone na wypadek niebezpieczeństwa takiego jak choćby wybuch pożaru. Rodzaje zabezpieczeń są jasno określone w przepisach prawa. Bardzo właściciel firmy produkcyjnej musi stosować się do panujących przepisów i odpowiednio dopasować poziom bezpieczeństwa w swoich budynkach.