Dlaczego ekogroszek to dobry wybór?

alpari (4).jpg

Jeśli ktoś ogrzewa dom za pomocą kotła, to warto pomyśleć o ekogroszku. Jest to rozwiązanie, które przyczynia się w znacznie mniejszym stopniu do zanieczyszczenia środowiska niż w przypadku zwykłego węgla. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o ekogroszku, aby wiedzieć, jak kupić odpowiedni surowiec.

Co warto wiedzieć o ekogroszku?

Ekogroszek jest paliwem stałym. Powstaje z węgla kamiennego. Jest on dokładnie oczyszczany i przesiewany. Nadaje się do kotłów retortowych ze specjalnym podajnikiem. Jeśli ktoś ma kocioł zasypowy rusztowy, to także może śmiało sięgnąć po ekogroszek. Nadaje się nawet do pieca kaflowego. Jak widać, ma szerokie zastosowanie.

Stanowi świetną alternatywę dla zwykłego węgla, który z ekologią nie ma niczego wspólnego. Istotne jest to, aby kupować opał ze sprawdzonego źródła, u zaufanego sprzedawcy. Do wyboru jest Ekogroszek hurt lub detal, dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Jaki powinien być ekogroszek?

Ekogroszek musi spełniać szereg wymogów. Bardzo ważne jest sprawdzenie jego specyfikacji przed zakupem. Ekogroszek odznacza się wysoką kalorycznością. Cechuje się także niską zawartością siarki. Znaczenie ma jak najmniejsza zawartość wilgoci. Im więcej wody, tym gorzej, bo przekłada się to na mniejszą efektywność spalania.

Wysoka wartość opałowa sprawia, że ekogroszek cieszy się sporą popularnością. Znaczenie ma również jak najmniejsza ilość popiołu. W produkcie wysokiej klasy nie powinna znajdować się nawet domieszka kamienia. Ekogroszek musi spełniać ściśle określone normy.

Czy warto zdecydować się na ekogroszek?

Ekogroszek jest paliwem, które przyczynia się w mniejszym stopniu do zanieczyszczenia atmosfery niż zwykły węgiel. Podczas jego spalania nie są wytwarzane aż tak duże ilości i szkodliwych związków azotu i siarki, dwutlenku węgla.

Powstaje mniej pyłów. Oczywiście kluczowe staje się to, aby sięgać po produkt wysokiej jakości. Tylko surowiec o wysokiej wartości energetycznej pozwoli na uzyskanie oszczędności. Oczywiście istotne jest także ogrzewanie budynku nowoczesnym kotłem piątej klasy.