Wczasy odchudzające – pozbądź się nadmiernych kilogramów podczas urlopu

Zamierzasz przejść na dietę odchudzającą? Chcesz wybrać się w najbliższym czasie na urlop? To dobrze się składa! Sprawdź oferty wczasów odchudzających, które dostępne są dzisiaj w wielu ośrodkach noclegowych. Co włączają takie wyjazdy i ile kosztują?

Jak wyglądają wczasy odchudzające?

Głównym celem wczasów odchudzających jest pomoc w zrzuceniu nadmiaru kilogramów. Właśnie dlatego organizujące je ośrodki oferują nie tylko noclegi, ale także dodatkowe usługi, dzięki którym można łatwiej dążyć do swojego celu – niższej wagi, wymarzonej sylwetki i lepszego zdrowia.

Najczęściej wczasy odchudzające oferowane są jako pakiety, w ramach których dostępne są:

– Dietetyczne dania serwowane na śniadania, obiady i kolacje, a także dostęp do dodatkowych zdrowych przekąsek, napojów. Dieta może być też realizowana według określonego programu dietetycznego.
– Konsultacje dietetyczne, dzięki którym można otrzymać indywidualnie opracowany program dietetyczny.
– Zajęcia fizyczne, na przykład ćwiczenia fitness, zajęcia na basenie, joga lub nordic walking.
– Dodatkowe atrakcje, na przykład wycieczki połączone ze zwiedzaniem, możliwość wypożyczenia rowerów.
– Zabiegi SPA i wellness, na przykład jacuzzi, sauny, masaż, a także zabiegi upiększające, odchudzające prowadzone w ośrodku.

Wczasy odchudzające – gdzie warto wyjechać?

Najpopularniejsze są wczasy odchudzające w górach oraz nad morzem, ale również można zdecydować się na wyjazd w inne rejony kraju.

Najlepiej wybrać ośrodek znajdujący się w zacisznym miejscu oddalonym od centrów dużych miast, gdzie można łatwo obcować z naturą i łatwiej skupić się na swoim celu. Dzięki temu można też łatwiej odpocząć od codzienności i naładować wewnętrzne akumulatory pozytywną energią.

Ceny wczasów odchudzających – ile trzeba zapłacić?

Najczęściej za wczasy odchudzające w górach lub w innych rejonach turystycznych należy zapłacić od około 1400 do 1800 złotych za tygodniowy pobyt. Dostępne są również oferty dwutygodniowe, które najczęściej kosztują około 3000 złotych.

Wiele ośrodków organizuje również specjalne promocje, dzięki którym można zapłacić za wypoczynek połączony z odchudzaniem jeszcze mniej. Warto sprawdzać oferty bezpośrednio na stronach internetowych, by znaleźć najlepszą wyjazd dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.