W co zapakować towar, aby dotarł bezpiecznie do celu?

W co zapakować towar, aby dotarł bezpiecznie do celu?

Pakowanie towaru jest zadaniem dość prostym z pozoru. Jednak należy użyć odpowiednich materiałów, które podczas podróży nie ulegną uszkodzeniu, a zawartość będzie bezpieczna. Co nadaje się najlepiej do pakowania?

Pudełka kartonowe i folia bąbelkowa do pakowania

Osoby, które kupują rzeczy przez internet, najczęściej otrzymują paczki w kartonach. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób, aby zawartość nie uległa zniszczeniu. Należy jednak pamiętać, że pudełka kartonowe dostępne są o różnej grubości i muszą być one dopasowane do zawartości.

Wewnątrz przesyłki nie może być wolnej przestrzeni, gdyż zawartość będzie się przesuwać, a w konsekwencji może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo warto zapakować towar w folię bąbelkową. Ta doskonale chroni delikatne i szklane przedmioty.

Jak zapakować szkło lub elektronikę?

Pakowanie delikatnego towaru powinno być wykonane skrupulatnie. Jeśli pakowane są szklane przedmioty i jest ich kilka, to każdy z nich powinien być osobno owinięty folią bąbelkową lub folią stretch. Na koniec można jest ze sobą połączyć, aby nie obijały się o siebie i nie przesuwały.

Sprzęt elektroniczny najlepiej jest zapakować w karton, a wewnątrz umieścić styropian. Dzięki temu całość będzie unieruchomiona i dobrze zabezpieczona. Pudełko musi być grube, a najlepszym rozwiązaniem jest użycie dwóch kartonów. Na opakowaniu musi być także informacja dla przewoźnika, że wewnątrz znajdują się delikatne przedmioty i nie wolno nimi rzucać.

Pakowanie towaru – o czym nie wolno zapomnieć?

Coraz więcej firm prowadzi sprzedaż wysyłkową. Przedsiębiorstwa zamawiają także towary zza granicy, które przypływają do Polski w kontenerach lub na paletach. Niekiedy paczka przemierza bardzo długą drogę, dlatego też musi być doskonale zapakowana.

Przed zapakowaniem towaru należy dobrać odpowiednie opakowanie, które nie ulegnie uszkodzeniu. Całość powinna być obklejona taśmą, aby przesyłka się nie otworzyła przypadkowo, a zawartość nie wypadła. Najlepiej owinąć przesyłkę folią stretch, która jest idealnym rozwiązaniem.