Skuteczna depilacja laserowa

Skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest coraz bardziej popularna na całym świecie, również w Polsce. W naszym kraju istnieje wiele gabinetów medycyny estetycznej. Oferowana w nich jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że za najskuteczniejszą metodę depilacji uznaje się depilację laserem diodowym, na przykład Light Sheer. Kosmetolog przeprowadza zabieg poprzez zbliżenie głowicy specjalistycznego lasera do skóry i wysyłając wiązkę światła bezpośrednio do włosa. Co istotne, melanina w nim zawarta pochłania światło, a ponadto rozprasza takową energię do sąsiednich tkanek. Dzięki temu mieszek włosowy zostaje uszkodzony, podobnie jak komórki, które odpowiedzialne są za produkcję nowych włosów. Żeby było to możliwe, włos powinien być w aktywnej fazie wzrostu, a ponadto mieć wysoką zawartość melaniny.

Warto wiedzieć, że prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawia, iż w miejscu poddanym depilacji włosy nie odrastają przeważnie do końca życia. Według ekspertów skuteczność sięga nawet 85 proc. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową, która dostępna jest w bardzo przystępnych cenach.

Dlaczego warto postawić na depilację laserową?

Okazuje się, że w przeciwieństwie do innych typów depilacji, w przypadku laserowej zostaje też zniwelowany mieszek włosowy, dlatego nie ma widocznych cieni oraz ciemnych przebarwień. Takowy problem znany jest kobietom, które korzystają z maszynek bądź wosku.

Depilacja laserowa jest bardzo skutecznym zabiegiem, dlatego zyskuje na popularności w Polsce. Dzięki niej można permanentnie pozbyć się owłosienia.

Komu zalecana jest depilacja laserowa?

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa zalecana jest wszystkim ludziom pragnącym trwale zredukować nadmierne owłosienie w dowolnym miejscu na ciele oraz twarzy.

Dzięki depilacji laserowej można pozbyć się owłosienia z pleców, okolic bikini, klatki piersiowej, pod pachami, na nogach czy rękach. Okazuje się, że taki zabieg jest praktycznie bezbolesny, co jest sporym jego atutem.