Refinansowanie kredytu gotówkowego

Refinansowanie kredytu gotówkowego

Żartobliwie mówi się, że praktycznie każdy dorosły Polak ma minimum jeden kredyt. Oczywiście, jest to duża przesada. Druga strona medalu jest taka, że istotnie dużo naszych rodaków posiada tego typu zobowiązania. Często bierzemy kredyty pod presją czasu, ponieważ potrzebne są nam pilnie pieniądze na konkretne wydatki. Statystyki pokazują, że nie brakuje ludzi, którzy wybierają refinansowanie pożyczki gotówkowej. Czym jest taki wariant? Dlaczego ludzie decydują się na taki krok?

Co to jest refinansowanie kredytu gotówkowego?

Warto podkreślić, że refinansowanie kredytu gotówkowego to nic innego, jak przeniesienie aktualnie posiadanego zobowiązania do innego przedsiębiorstwa bankowego. Dlaczego ludzie decydują się na coś takiego? Skłania ich do tego kilka kwestii. Między innymi wybierają refinansowanie obecnego zobowiązania, ponieważ obecne raty są zdecydowanie wyższe niż mogłyby być w innym banku. Trzeba też zwrócić uwagę na niezadowolenie z jakości obsługi, a także chęć posiadania wszystkich zobowiązań w jednym miejscu. Jeśli bowiem ktoś w późniejszym okresie wziął na przykład kredyt hipoteczny w innym przedsiębiorstwie bankowym, to często chce załatwiać się wszelkie niezbędne formalności w jednej lokalizacji.

Jaką ofertę wybrać?

Czym kierować się wybierając banki oferujące refinansowanie kredytu gotówkowego? Trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku. Uważajcie na banki, które dopiero wchodzą na rynek. Poza tym trzeba zachować szczególną ostrożność w przypadku instytucji pozabankowych. Nierzadko kuszą one bardzo atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Kłopot jest taki, że w umowach często znajdują się rozmaite, niekorzystne dla Klienta punkty. Warto wybierać zatem sprawdzone i zweryfikowane banki, które mają pozytywne opinie od Klientów.

Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na taki parametr, jak rrso. O czym on dokładnie mówi? To rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Warto podkreślić, że wskaźnik w najlepszym i najbardziej dokładnym stopniu oddaje wszystkie koszty związane z konkretnymi kredytami. Trzeba zatem porównać dostępne propozycje od sprawdzonych banków właśnie pod tym kątem. Dzięki temu wybierzecie dobrej jakości przedsiębiorstwa bankowe, które oferują naprawdę atrakcyjne warunki finansowe. Dzięki temu płacone w przyszłości raty będą zdecydowanie mniejsze niż ma to miejsce obecnie.

Trzeba również zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, które pojawiają się w aspekcie refinansowania kredytu gotówkowego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wszystko sobie dokładnie obliczyć. Jest to niezbędne, aby wiedzieć czy rzeczywiście podjęcie konkretnego kroku będzie takie korzystne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.