Urlop w Essen

Polacy chętnie wyjeżdżają do Niemiec w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się miejscowość Essen Niemcy oferują naprawdę duże możliwości.

Wyjazd do Essen

Wyjazd do pracy za granicę wielu osobom kojarzy się głównie z całodniową robotą oraz brakiem wolnego czasu. Jednak wcale tak nie musi być, jeżeli sobie wszystko odpowiednio zaplanujemy. Wyjazd jako opiekun osoby starszej jest bardzo dobrą szansą na zwiedzanie. Essen to dosyć duże miasto, które zlokalizowane jest w zachodnich Niemczech. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pod względem liczby mieszkańców zajmuje dziewiąte miejsce.

Miasto portowe

Jest to miasto portowe zlokalizowane nad Kanałem Ren-Herne oraz Ruhrą. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych oraz handlowych Zagłębia Ruhry. W czasie II Wojny Światowej miasto zostało doszczętnie zniszczone, ale na szczęście zdążyło się już odbudować. Warto mieć na uwadze, że udało się zachować wiele dzieł sztuki, w tym pochodzących z okresu panowania dynastii Ottonów. Dzięki temu turyści mogą je podziwiać w tutejszych muzeach oraz na licznych wystawach. Atrakcji w mieście jest naprawdę sporo, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie.

Centrum miasta

Dawne opactwo żeńskie jest umiejscowione w samym centrum miasta. Koniecznie trzeba zobaczyć katedrę św. Kosmy i Damiana z ottońską kryptą. Jest to nie lada gratka dla miłośników historii oraz dziedzictwa kulturowego. Z kolei w skarbcu katedralnym znajdują się dzieła sztuki z czasów panowania dynastii Ottonów. Teatr GOP Variete-Theater oraz Colosseum Theater także są warte odwiedzenia. Jeśli, ktoś chce lepiej poznać kulturę niemiecką to jest to idealne miejsce. Zarówno młodszym, jak i starszym osobom powinien przypaść do gustu Grugapark, czyli park z ogrodem botanicznym oraz lunaparkiem. Jak znajdziesz chwilę wolnego czasu to możesz odpocząć nad kanałem wodnym w Nordsternpark lub wybrać się na spacer nad Ruhrą. Po przeczytaniu tego tekstu powinieneś jak najszybciej wybrać się do Essen Niemcy oferują naprawdę spore możliwości.