Skuteczne sposoby leczenia łysienia

Skuteczne sposoby leczenia łysienia

Łysienie to problem dotykający pacjentów w różnym wieku – wśród najczęstszych przyczyn łysienia można wyróżnić między innymi naturalne procesy związane ze starzeniem się organizmu, uwarunkowania genetyczne, a także różnego rodzaju zaburzenia hormonalne.

Łysienie – najczęstsze przyczyny

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów dotyka coraz większej części populacji – do najczęstszych przyczyn niekontrolowanego przerzedzenia włosów dochodzi między innymi na skutek procesów związanych ze starzeniem się organizmu. Dodatkowo bardzo często łysienie może być spowodowane również uwarunkowaniami genetycznymi, w wielu przypadkach osłabienie kondycji włosa wiąże się także z zaburzeniami gospodarki hormonalnej organizmu.

Nie można zapominać o tym, że do nadmiernego wypadania włosów może przyczyniać się także nieodpowiednia dieta, wśród czynników zwiększających ryzyko wystąpienia problemu łysienia można znaleźć także długotrwały, silny stres. Oprócz tego przerzedzone włosy mogą być także wynikiem chorób takich jak łupież czy łojotokowe zapalenie skóry.

Leczenie łysienia Katowice – mezoterapia igłowa głowy

Dopasowanie odpowiedniej metody leczenia łysienia to podstawa, dzięki której możliwym stanie się uzyskanie widocznych i trwałych efektów. Wśród skutecznych metod leczenia łysienia w Katowicach należy wymienić między innymi mezoterapię igłową.

Mezoterapia igłowa to zabieg, podczas którego do odpowiednich warstw skóry głowy aplikowane są starannie wyselekcjonowane składniki, mające na celu poprawę funkcjonowania i kondycji komórek skóry i włosów. Mezoterapia igłowa poprawia działanie naturalnych procesów odbudowy komórkowej oraz przyczynia się do pobudzenia macierzy włosa. Dodatkowo mezoterapia igłowa głowy pomaga również w przyspieszeniu wzrostu włosów.

Leczenie łysienia Katowice – karboksyterapia

Kolejną z popularnych metod ułatwiających walkę z łysieniem jest tzw. karboksyterapia, czyli zabieg polegający na podskórnym zaaplikowaniu pacjentowi medycznego dwutlenku węgla. Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjny oraz pozwala cieszyć się długotrwałymi rezultatami.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku karboksyterapii mającej na celu redukcję łysienia koniecznym okaże się wykonanie od 6 do 12 serii zabiegów.