Przeszczep brody – kto powinien pomyśleć o zabiegu?

Przeszczep brody – kto powinien pomyśleć o zabiegu?

Zadbana, gęsta i elegancko przystrzyżona broda nie od dziś jest w modzie. Jednak nie każdy z panów może doczekać się brody, która będzie pięknie rosła. Dla kogo przeznaczony jest przeszczep brody i jak wygląda zabieg?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu brody?

Przeszczep brody to zabieg, który z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to zabieg, dzięki któremu każdy mężczyzna może mieć zarost taki, o jakim marzy.

Przeszczep brody przeznaczony jest dla panów, którzy nie mają bujnego zarostu. Znaczy to, że można wyprofilować linię brody, jak i uzupełnić gęstość zarostu. Warto również pamiętać, że panowie, którzy cierpią na plackowate ubytki na brodzie również mogą je uzupełnić.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeszczepu brody składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest konsultacja, na której pacjent określa swoje wymagania, a lekarz przedstawia propozycje, które mogą pomóc uporać się z problemem.

Kolejnym krokiem jest pobranie mieszków włosowych, by następnie umieścić je w miejscu przeznaczenia. Mieszki włosowe najczęściej pobierane są z okolic potylicy. Trzeba pamiętać, że po umieszczeniu ich we właściwym miejscu na twarzy pacjenta pojawią się mikroskopijne ranki, na które nakładany jest opatrunek. Dzięki temu ranki już mniej więcej po tygodniu znikną.

Ważnym elementem zabiegu jest naświetlanie brody lampami LED. Dzięki temu mieszki włosowe pobudzane są do szybszego wzrostu.

Trzeba pamiętać, że przeszczep brody nie jest zabiegiem, którego efekty można zobaczyć natychmiast. Przeszczepione włoski wypadną, a dopiero na ich miejsce pojawiają się włosy, które zostaną już na zawsze. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić dopiero po kilku miesiącach, gdy już na brodzie pojawią się właściwe włosy.

Przeszczep brody to zabieg medycyny estetycznej, który jest bardzo ceniony przez panów. To dzięki niemu można cieszyć się brodą, która dodaje męskości i charakteru. Nie można zapomnieć o poprawie samopoczucia, które zawsze pojawia się gdy zatroszczymy się o siebie i swój wygląd.