Posadzki żywiczne – dlaczego wybrać żywicę poliuretanową?

Stylowe, ale i łatwe w utrzymaniu wnętrze? Idealnym materiałem wykończeniowym, jeśli chodzi o podłogi, będzie żywica. Posadzki żywiczne świetnie się prezentują, a jednocześnie są niezwykle funkcjonalne. Prym wiedzie tutaj żywicza poliuretanowa. Jakie są jej właściwości? Dlaczego to doskonały wybór do domu czy mieszkania?

Właściwości posadzek żywicznych

Posadzki z żywicy nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Pojawiają się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach i mieszkaniach.Ich ogromną zaletą jest wytrzymałość. Są odporne na zarysowania, plamy, uszkodzenia mechaniczne. Cechują się wysoką szczelnością i są łatwe w utrzymaniu, jeśli chodzi o czystość. Do ich czyszczenia można używać dowolnych detergentów. Posadzka z żywicy daje także ogromne możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Występuje w szerokiej palecie kolorów, może być matowa lub z połyskiem.

Dlaczego żywica poliuretanowa to najlepszy wybór?

Zastanawiając się nad podłogą żywiczną w domu, trzeba wybrać między żywicą epoksydową a żywicą poliuretanową. Ta pierwsza jest tańsza, ale cechuje ją znacznie mniejsza trwałość, zwłaszcza jeśli chodzi o promieniowanie słoneczne.Z kolei żywica poliuretanowa ze względu na wysoką odporność może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na balkonach czy tarasach. Jest trwała, solidna, nie rysuje się, nie odbarwia. Może mieć kontakt z wilgocią. Nie reaguje na zmiany temperatury. Nadaje się do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym.

Jak wykonać posadzkę żywiczną w domu?

Choć żywicę z powodzeniem można kupić w sklepie budowlanym, za jej kładzenie lepiej nie brać się samodzielnie. Jeśli podłoga ma dobrze wyglądać i mieć wszystkie oferowane przez producenta właściwości, wylewka musi zostać zrobiona nienagannie.Tym zadaniem powinni zająć się profesjonaliści. W ostatnich latach wiele firm wyspecjalizowało się w posadzkach żywicznych. Położona przez niż żywica poliuretanowa stworzy piękną, gładką taflę, która swoim wyglądem i trwałością będzie zachwycać przez lata.