Na co zwrócić uwagę, wybierając pucharki do lodów?

Podanie lodów wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto rozejrzeć się za porządnymi pucharkami. Tego typu naczynia doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sezonie letnim.

Jaki kształt?

Pucharki do lodów dostępne są w wielu różnorodnych kształtach. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście modele z klasyczną czaszą w kształcie półkuli. Wybrać można także wysokie, wysmukłe pucharki w formie świętego stożka. Na półkach sklepowych znaleźć można wiele innych pucharków, które wyróżniają się fantazyjnymi i nieregularnymi kształtami. Pamiętać należy jedynie o tym, że do wysokich pucharków należy nałożyć dość dużą porcję lodów. Jeżeli pucharki będą wpół puste to niestety nie prezentować będą się zbyt okazale. Do tego typu pucharków należy dokupić długie łyżki do deserów.

Jeżeli chodzi o kształt pucharków, to warto zwrócić uwagę również na nóżki. Jak łatwo się domyślić to właśnie pucharki na nóżce są najwygodniejsze i najbardziej praktyczne w użytkowaniu. Solidna nóżka chroni dłoń przed chłodem deseru. Dzięki nóżce lody będą zdecydowanie wolniej się topić. Do wyboru są nie tylko proste i solidne nóżki, ale również modele o zdecydowanie bardziej fantazyjnych kształtach.

Producenci coraz częściej oferują pucharki o finezyjnym i nieszablonowym designie. Coraz większa popularność zdobywają pucharki z uchem albo pucharki z ukośną nóżką. Wybrać można także naczynia o spiralnym kształcie.

Jaka pojemność?

Wybierając pucharki do lodów, warto zwrócić uwagę również na pojemność. Jeżeli chodzi o pucharki w wersji mini to dostępne są modele o pojemności 100 ml i 150 ml. Jak łatwo się domyślić pucharki tego typu doskonale nadają się do podawania skromnych deserów.

W standardowych pucharkach o pojemności 220 ml można już podać całkiem efektowną przystawkę. To właśnie pucharki o takiej pojemności spotkać można na przyjęciach i spotkaniach biznesowych.

Jeżeli deser ma stanowić gwóźdź programu to warto postawić na większe pucharki o długiej nóżce. Godne polecenia są pucharki o pojemności 300 ml, które wykonane są z przezroczystego szkła. Jeżeli chodzi o sam design to warto wybrać kolorowy pucharek na lody w żywym odcieniu. Na większych przyjęciach doskonale sprawdzą się pucharki deserowe o kształcie i designie, który do złudzenia imituje lodowe wafle.