Jak wygląda sprzęt do skoków tandemowych?

sofra - post leczniczy 1.jpg

Skoki tandemowe dostarczają niesamowitych wrażeń, które bardzo trudno jest porównać z innymi sporami ekstremalnymi. Swobodne spadanie dostarcza ogromnej ilości adrenaliny. Osoby, które decydują się na swój pierwszy skok w tandemie powinny zwrócić uwagę nie tylko na doświadczenie instruktora, ale również na sprzęt tandemowy.

Wygodna odzież spadochronowa

W pierwszej kolejności pamiętać należy o założeniu wygodnej odzieży sportowej. Spodenki i koszulkę należy idealnie dopasować do naszego ciała. Elastyczne materiały powinny znajdować się nie tylko w okolicy ud, ale również po wewnętrznej stronie nóg. Ogromną rolę odgrywają również specjalne protektory ochronne, które ochraniają nie tylko kolana, ale również kość ogonową.

W chłodniejsze dni niezbędna jest porządna kurtka z kapturem. Nieprzemakalny materiał idealnie sprawdzi się w wietrzne i deszczowe dni. Pamiętać należy także o tym, aby inwestować w odzież, która jest wykonana z oddychających materiałów.

Profesjonalny sprzęt dla wymagających użytkowników

Skoki tandemowe wymagają oczywiście zastosowania specjalnego sprzętu, który nieco różni się od zwykłych zestawów spadochronowych. W dzisiejszych czasach wszystkie nowoczesne systemy tandemowe wyposażone są w standardzie w spadochron hamujący. Mowa tutaj oczywiście o tym spadochronie, który jest otwierany krótko po opuszczeniu samolotu. Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie prędkości końcowej. Spadochron hamujący jest niezbędny do bezpiecznego otwarcia głównego spadochronu. Pamiętać należy również o tym, że to właśnie on wydłuża czas trwania skoku.

Nowoczesne systemy spadochronowe w tandemie wyposażone są także w większe spadochrony główne, które zaprojektowane są w taki sposób, aby utrzymać ciężar dwóch pasażerów. Ogromną rolę odgrywają także specjalne urządzenia FAA, czyli urządzenia do automatycznej aktywacji. Dodatkowe urządzenia zabezpieczające automatycznie otwierają spadochron zapasowy w sytuacji, gdy pasażer spadać będzie z niebezpieczna prędkością na określonej wysokości.

Pamiętać należy o tym, aby inwestować wyłącznie w oryginalny sprzęt od renomowanych producentów, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Na własnym bezpieczeństwie, nigdy nie warto oszczędzać.