Jak wybrać odpowiedni kurs hiszpańskiego?

Najszybszą drogą do opanowania nowego obcego języka zawsze będzie udział w zorganizowanym kursie, oferowanym przez jakąś dobrą szkołę językową. Kurs hiszpańskiego nie występuje jednak wyłącznie w jakiejś jednej określonej formie. Wybierając go dla siebie, warto więc ustalić swoje cele, a także dopasować go do prowadzonego trybu życia.

1 – określenie celu

Cel jest najważniejszy. Bez niego można bowiem bez przerwy zapisywać się na kolejne kursy hiszpańskiego i zupełnie nic z nich nie wyciągać, a przynajmniej nic takiego, co mogłoby okazać się jakkolwiek pomocne bądź korzystne.

Przykładowym celem będzie zdanie egzaminu językowego na konkretnym poziomie, zdobycie jakiegoś certyfikatu albo np. nauka prowadzenia rozmów biznesowych. Niektórym może też zależeć po prostu na opanowaniu sztuki swobodnej komunikacji.

2 – ustalenie godzin nauki

Najbardziej intensywne kursy, nastawione na ekspresowe przekazywanie wiedzy, mogą odbywać się w ramach niemalże codziennych kilkugodzinnych lekcji. Trzeba więc określić swoje możliwości czasowe i do nich dostosować tryb nauki, aby nie kolidował on z pracą, zajmowaniem się dziećmi czy innymi obowiązkami.

Grupowe kursy hiszpańskiego mogą też odbywać się np. dwa razy w tygodniu w trybie jednogodzinnych lekcji. Brak sporej ilości wolnego czasu nie powinien być przeszkodą w nauce.

3 – lokalizacja szkoły

Zajęcia online zdobywają na popularności, ale nie da się ukryć, że kurs hiszpańskiego prowadzony w normalnej stacjonarnej placówce zazwyczaj bardziej motywuje do samodzielnej pracy. Chcąc zgłosić się do tego typu szkoły językowej, warto na pewno poszukać jej w swojej bliższej okolicy.

Dobrym pomysłem będzie też wybór szkoły występującej np. w pobliżu miejsca pracy bądź uczelni. Dzięki temu tuż po zajęciach można będzie udać się na godzinną lekcję kursu hiszpańskiego, cały czas będąc w trybie działania.

4 – sprawdzenie znaków jakości

Każda poważna szkoła organizująca kurs hiszpańskiego powinna też udowodnić swoje kompetencje. Najlepszym ich potwierdzeniem będą uznawane certyfikaty. Mogą to być certyfikaty przyznawane zarówno przez polskie, jak i europejskie stowarzyszenia.

Dołączenie do szkoły językowej wyróżniającej się znakiem jakości to gwarancja wzięcia udziału w zajęciach o maksymalnie wysokim standardzie i sprawdzonej jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.