Czy warto przyjechać do Krosna?

Czy warto przyjechać do Krosna?

Czy warto przyjechać do Krosna? Zdecydowanie tak. To miasto nie jest raczej bardzo znane Polakom, a szkoda. Wiele osób woli wyjechać do Warszawy, Krakowa, Gdańska. Tymczasem w Krośnie można spędzić wspaniałe wakacje i zwiedzić mnóstwo ciekawych obiektów.

Po zwiedzaniu coś słodkiego i kawa

Po wyczerpującym zwiedzaniu miasta trzeba udać się do jednej z kawiarni, aby wypić pyszną kawę i zjeść coś słodkiego. Jakie ceny są w Krośnie? Oczywiście ceny są zróżnicowane, jednak na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto odpocząć spokojnie w okolicy rynku, aby później mieć blisko do kolejnych atrakcji. Ciasteczko jeszcze nikomu nie zaszkodziło! Krosno atrakcje czekają.

Najciekawsze wystawy

Muzeum Podkarpackie w Krośnie to miejsce, do którego na pewno warto skierować się zaraz po przyjeździe do tego cudownego miasta. Jaka słynna osoba związana jest z Krosnem? To Ignacy Łukaszewicz, wynalazca lampy naftowej. Dlatego też w Krośnie można podziwiać największą wystawę lamp naftowych w całej Europie. Takiej okazji nie można przegapić.

Krosno nie bez powodu jest nazywane miastem szkła. Każde większe miasto ma swoją specjalność, jednak Krosno i szkło są ze sobą powiązane bardzo mocno. Centrum Dziedzictwa Szkła to cudowne miejsce, które trzeba odwiedzić. Krosno słynie ze szkoła nie tylko na terenie kraju, ale też na całym świecie. To prawdziwy skarb! Krosno atrakcje na pewno nikogo nie zawiodą.

Widok na miasto

Wieża Farna w Krośnie to miejsce, gdzie można z góry podziwiać całe miasto. Takie punkty widokowe dostępne są w większości miast, Krosno nie jest tutaj wyjątkiem. Warto jednak zwrócić uwagę na samą wieżę, ponieważ jej architektura robi duże wrażenie.

Dodatkowym atutem jest Dzwon Urban, który wydaje przepiękny dźwięk. Każdy, kto go usłyszy, jest zachwycony. W Krośnie znajduje się wiele przepięknych budynków sakralnych, z których każdy przekonuje turystów do siebie czymś innym. Piękna historia, niezwykła architektura, wyjątkowy przewodnik, to tylko niektóre elementy, które przyciągają turystów i miejscowych.