Co zrobić ze złotymi monetami?

Coraz więcej osób ma świadomość, że niektóre stare monety mają dużą wartość. Rynek z numizmatami stał się popularny w ostatnich latach. Jeżeli posiadasz zapomniane monety, które zalegają na dnie szafy – przeczytaj niniejszy artykuł. Czasami na takiej sprzedaży możesz sporo zarobić.

Zanim sprzedasz – zrób własne rozpoznanie

Najpierw postaraj się zidentyfikować, jakie monety posiadasz. Chodzi o kraj, nominał, rok wydania, wizerunek na awersie, wizerunek na awersie oraz okoliczność, z okazji której została wydana. Zwróć uwagę właśnie na te szczegóły przy porównywaniu z podobnymi przedmiotami. Zdarza się, że będą się różnić małym szczegółem, ale bardzo dużą wartością.

Przy wycenie pomogą portale internetowe. Dzięki nim rozpoznasz monetę i mniej więcej – oszacujesz jej wartość. Kluczowe mogą okazać się portale ogłoszeniowe, aukcyjne. Trzeba prześledzić działy ze sprzedażą/ kupnem monet i banknotów i rozpoznać w nich swoją monetę.

Jak sprzedać złote monety?

Możesz podjąć się tego samodzielnie poprzez sprzedaż online lub stacjonarną. Po wstępnym oszacowaniu wartości, robisz zdjęcia i dokładnie opisujesz. Następnie umieszczasz ogłoszenie w Internecie. Możesz podać konkretną kwotę, jaka Cię interesuje lub wystawić licytację – podając cenę minimalną.

Monety możesz także sprzedać w sklepie stacjonarnym. Należy znaleźć sklep z numizmatami i się do niego udać. Warto jednak znać mniej więcej wartość przedmiotu, którą chcemy sprzedać. https://coinart.pl/skup-zlotych-monet/ to najlepsze miejsce, w którym sprzedasz monety

COINART to sklep numizmatyczny w Warszawie. Prowadzi on skup numizmatów stacjonarnie w stolicy. Dedykowany jest także do osób z całej Polski. Wystarczy zrobić zdjęcie posiadanym monetom i im je wysłać drogą elektroniczną. Wstępnie oszacują ich wartość. Mamy także opcję przeprowadzenia całej transakcji kupna/ sprzedaży za pomocą poczty.

https://coinart.pl/skup-zlotych-monet/ to najlepszy sklep numizmatyczny w całej Polsce. Zatrudnia najbardziej doświadczone osoby, które wyceniają wartość monet. Dzięki temu proces sprzedaży jest satysfakcjonujący zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Co więcej, sama wycena jest bezpłatna i nie zobowiązuje do dokonania sprzedaży monet. Można tutaj sprzedać monety złote, srebrne oraz platynowe.