Z jakich popularnych metod warto skorzystać, przedłużając rzęsy?

Podczas zabiegu robienia dobrej jakości makijaży, który ma najczęściej miejsce w salonie, ale też w czasie domowego makijażu, często poświęca się nieco czasu na pracę nad rzęsami. Warto dodać, że robiąc samodzielnie makijaż zgodnie z informacjami dostępnymi w poradniku http://www.nbsmedia.pl/jak-mozna-wykonac-profesjonalny-makijaz-w-kilku-krokach/, doskonałym udogodnieniem będzie przedłużanie rzęs w salonie. Z jednej strony wymaga ono dużej wiedzy i praktyki, a z drugiej niemal doskonałych zdolności manualnych, które pozwoliłyby na wprawne i płynne posługiwanie się narzędziami. Zabieg przedłużania rzęs trzeba przeprowadzić w salonie pod okiem ekspertki. Warto omówić metody przedłużania rzęs, aby ukazać poziom ich skomplikowania.

Popularne metody używane do przedłużania rzęs?

Istnieje 5 popularnych metod przedłużania rzęs, które są wykonywane z bardzo dobrymi skutkami, a są to:

  • metoda 1:1, gdzie do każdej rzęsy dokleja się jedną sztuczną,
  • metoda 2:1, czyli 2D, w której dokleja się jedną rzęsę do naturalnej, a drugą do jej podstawy,
  • metoda 3D, w której używa się 3 rzęs doklejanych do jednej ludzkiej rzęsy,
  • metoda mieszana, w której korzysta się z wszystkich naraz metod uprzednio wspomnianych,
  • tak zwana metoda Blink & Go, gdzie dokleja się wcześniej przygotowane całe rzęsy.

Każda z tych metod nieco inaczej prezentuje się na „prawdziwych” rzęsach, jednakże efekt, jaki za jej pośrednictwem jest uzyskany, zawsze jest satysfakcjonujący. Rzęsy są długie, gęste i nierzadko pogrubione na tyle, aby dodać atrakcyjności makijażowi i upiększeniu twarzy. Wybór metody jest zawsze indywidualną sprawą i zależy w głównej mierze od oczekiwań danej osoby i stanu jej własnych rzęs. Dlatego metoda, jakiej się można poddać, zależy od ustaleń wynikających z wywiadu przeprowadzonego przez kosmetyczkę.

Czy klejenie rzęs jest bezpieczne?

W zasadzie nie ma przeciwwskazań do przedłużania rzęs, chociaż pewne uczulone osoby mogą czuć dyskomfort, albo też zaobserwować u siebie pewne reakcje alergiczne. Jednakże nie zdarza się to w metodzie 1:1, gdyż w niej rzęsę przykleja się do naturalnego włoska, unikając kontaktu kleju ze skórą. Dlatego w takim przypadku możliwość zaistnienia niepożądanej reakcji nie istnieje. Co innego, jeśli chodzi o pozostałe metody, ale nawet te należy uzgadniać z kosmetyczką, aby wykluczyć możliwości wystąpienia uczulenia.

Co zyskujesz, przedłużając rzęsy?

Okazuje się, że robiąc rzęsy w Krakowie, bez względu na metodę do tego celu używaną, uzyskuje się dłuższe rzęsy o zalotnym wyglądzie. Najlepiej, jeśli w tym celu używa się rzęs naturalnych z włosów zwierząt o miękkim futrze, wtedy są one bardzo naturalne w dotyku, miękkie i gęste. Tak przedłużone rzęsy bardzo dobrze wpływają na wygląd i w konsekwencji, na piękno kobiety.