Jakie śruby ze stali nierdzewnej są najczęściej stosowane?

Eksplozja popularności śrub – wykonanych ze stali nierdzewnej – tak naprawdę nie powinna szczególnie dziwić. Zwłaszcza, jeśli ktoś dokładnie przeanalizuje ten temat. Elementy łączące lub regulujące mają po swojej stronie liczne walory. Są na przykład bardzo odporne na korozję. Odpowiada za to warstwa tlenku chromu. Dodatkowo ma ona zdolność do samoczynnego odbudowywania się w przypadku uszkodzeń przez różne wpływy zewnętrzne. Ważnymi zaletami są także żarowytrzymałość, łatwa obróbka, krótki czas doprowadzenia do czystości, korzystny stosunek w temacie wytrzymałości do wagi itp. Fachowcy dokładnie wszystko analizują i często kupują produkty z tej kategorii. Dzisiaj dowiecie się, jakie konkretnie elementy są często wykorzystywane w różnych branżach.

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym (posiadające oznaczenia DIN 7991/ISO 10642) mają metryczny rodzaj gwintu. Występują w następujących klasach wytrzymałości 8.8/10.9/12.9. Są starannie zabezpieczone przed korozją. Producenci zastosowali między innymi ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy itd. Popularnym wyborem jest także powłoka oksydowana. Cały proces polega na czernieniu stali. Idea opiera się na wytworzeniu, na jej powierzchni, warstwy czarnych tlenków. Mają one skutecznie zabezpieczyć przed korozją i nadawać powierzchni ozdobnego koloru. Gdzie są stosowane elementy z tej kategorii? Na przykład w branży motoryzacyjnej. Poza tym śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym są wykorzystywane w zakładach ślusarskich, w firmach remontowo-budowlanych, w trakcie budowy maszyn różnego przeznaczenia. Może nie każdy ma świadomość, ale opisywane elementy są również używane do połączeń, gdzie jest wymagane licowanie śruby z materiałem.

Zapoznaj się z aktualną ofertą Stalmut – śruby nierdzewne (https://stalmut.pl/sruby-nakretki-podkladki-stal-nierdzewna/)

Jakie inne elementy są często używane?

Ze stali nierdzewnej wykonywane są nie tylko śruby. Trzeba tutaj zwrócić uwagę również na nakrętki, nity zrywalne, pręty gwintowane, wkręty itd. Obecnie bardzo często stosowane są również podkładki okrągłe płaskie. Mają one normy DIN 125/ISO 7089/PN 82006. Występują w klasach własności 140 HV, 200 HV, a także 300 HV. Ze względu na swoje liczne, pozytywne właściwości są stosowane na przykład w konstrukcjach drewnianych. Poza tym przydają się w aspekcie prostych przydomowych prac konstrukcyjnych. Są pieczołowicie wykonane z porządnego materiału, dlatego cechują się solidnością, wytrzymałością oraz odpowiednim wyglądem, który podkreśla konkretne maszyny albo konstrukcje.